• Historická udalosť 2024

    Vyskúšajte si svoje strategické schopnosti a prebojujte sa cez epické kartové bitky v našej najnovšej udalosti. Porazte bossov a získajte skvelé nové odmeny!

    Pre viac informácií kliknite tuto!

obrana

vale46

Nový člen
Som vo vrcholnom stredoveku a útočí a rabuje ma hráč s armádou s koloniálneho veku. Dá sa nejako tejto presile ubrániť ?
 

DeletedUser6153

Hosť
no to som zvedavý čo ti poradia ved to nemáš šancu:(((( to by si musel mať plné mesto signálnych ohnov a Dealský hrad aspom na 8 úrovni,napíš mu som zvedavý čo odpíše
 

DeletedUser5683

Hosť
Odporúčam v hostinci aktivovať Posilnenie obrany, vyskúmať technológie vo vrcholnom stredoveku ohľadom vojska, aby si vybudoval silné vojsko a poobzerať sa po silnom cechu...
 

juri01

Aktívny člen
v hostinci sa dá aktivovať aj mestský štít, ale ja by som odporučil nedať si do obrany nič a ustrážiť si produkciu
 

vale46

Nový člen
vojsko mám najlepšie z mojej doby, už mám vyskúmané všetko, no nemám šancu to ubrániť ani s obranou z hostinca. Je to obrovský nepomer. Je nespravodlivé voči menším hráčom že sú povolené takéto súboje, malo by sa útočiť iba na úrovni tej istej doby. No s tým asi nikto nič neurobí, treba akceptovať že táto hra je nespravodlivá a prestať ju hrať, zbytočne sa nerozčulovať
 

DeletedUser5683

Hosť
Nie je nespravodlivá, motivuje neustále sa zlepšovať a časom sa susedia obmenia.
 

DeletedUser5785

Hosť
Na mna tiez utoci jeden hrac s armadou z vyssej ery, ale nestiha alebo mozno nechce plienit, tak ma to moc netrapi... ine by bolo, keby naraz rabovalo tak 10-15 hracov, to by uz bolo zle, ale aj tu by sa dalo zakrocit napriklad zastavenim vyroby.
 

vale46

Nový člen
motivuje to viac jeho ako mňa, vidí že u mňa sa vyrába tak je čo rabovať. mňa to skôr demotivuje. načo mám vyrábať pre niekoho druhého, keď nemám žiadnu šancu mu v tom zabrániť. šanca že ho dobehnem je minimálna, jedine že prestane postupovať. inak bude mať vždy navrch. bola by to motivácia, keby existoval spôsob ako mu zabrániť ma poraziť, no pri tomto rozdiele neexistuje, snáď len prestať vyrábať aby nemal čo rabovať. no načo to potom hrať, všakže ?
 

DeletedUser5785

Hosť
ja by som napriklad bola zvedava, ako dlho ho bude zaujimat utocit ked nema co rabovat (ak je rabovanie hlavny dovod utoku). Susedstvo sa meni kazde 2 tyzdne takze skor ci neskor na teba utocit prestane a odpoved na otazku ci ho dobehnes alebo nie, nie je az taka definitivna. Kazdy z nas obcas spomali v postupe, aby investoval do velkolepych budov.
na obranu mas dobru budovu - klastor, ktoru dostanes (ak ju este nemas) splnenim bonusovych uloh (popri pribehovych ulohach). dalej su to signalne ohne alebo obradne plamene. VB dealsky hrad a chram vasila blazeneho, bonus obrany v hostinci, mestsky stit v hostinci, bonusy obrany vo flastickach ako konzumny predmet (mozno si si nejake vytocil v kolese v letnej udalosti). dalsimi moznostami su zmena cyklu vyroby (posun o par hodin/minut), vcasny zber produkcie, docasne zastavenie vyroby, zvysenie poctu budov na vyrobu aby vyplienenie jednej budovy nebolo take citelne

ps: este bonus obrany dava tigri brloh a potom setove budovy z eventov. maly bonus k obrane by mal byt za eventovu budovu z nasledujucej udalosti
historickej serie o Galileovi teraz v auguste
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser6153

Hosť
fajn odpovede zas som o niečo múdrejší a v každej hre čo som hral som pohľadom naspeť zistil ,že začiatky a postup príbehom si treba vážiť potom príde stereotyp a nuda a samozrejme odchod aj ked tu asi tak skoro nie je to fakt hra na mesiace a roky:)))
 

DeletedUser5785

Hosť
pre mna urcite nadlho :) ked teraz pocitam, uz hram 10 mesiacov a v dalsich erach ma cakaju novinky, ktore doteraz neboli- dvojprudove cesty, pretvorene tovary, ... aj vyvojari neustale vymyslaju nove funkcie, aby hra nebola stereotypna.
 

DeletedUser5683

Hosť
Ja hrám 3 roky a neustále ma príjemne hra prekvapuje a ešte sa mi nestalo, že by som mal pocit, že je stereotypná...
 

DeletedUser6150

Hosť
no skus pockat raz prestane. zmizne z listy susedov, urcite. tiez sa mi to stalo. daj si ako obranu ziadne jednotky, takze o ziadne neprides ked zautoci. a davaj bacha na zbieranie surovin. proste si vzdy nastav cas tak aby si ich mohol pozbierat TY. alebo este jedna kompenzacia: utoc aj ty. na slabsich hracov. ved co uz. ked je tu taka moznost....
 

DeletedUser5785

Hosť
O vojakov v obrannej armade pocas branenia mesta by ste nemali prichadzat. Aj ked vam ich utocnik zabije, stale ich mate a mozu branit mesto znova.
Ak s nimi vsak budete utocit vy, vtedy vam ich mozu zabit nacisto.
 
Proste nemáš šancu , mne odpovedali že je to tak a hotovo , veď to je to isté ako keby si ty teraz s armádou 21 storočia zaútočila na ľudí v praveku ...... Neostáva ti nič iné len čakať že ho to omrzí
 

DeletedUser5726

Hosť
niekedy ti nepomozu ani signane ohne viem o com hoovorim ja som v progrese na Brisgane a mam tam 200 % obranu a on ma utok dajme tomu sampion a 7 rouga a ma porazi lebo moja armada utoci najprv na rouga mala by moznost aby utocil najprv armadu a potom na rouga
 

DeletedUser6328

Hosť
Mam otazku zaciatocnika, kde si nastavim obranu? Lebo vlavo dole vidim v arme len utocnu armadu. Asi nieco robim zle ma hra cez mob. obmedzenia?
 

DeletedUser5785

Hosť
Ahoj, v okne armady si nastavis aj utocnu aj obrannu armadu
Units_app.jpg

Klikni na jednotku a v okne s jej popisom klikni na modre tlacitko- tam kde je stit a pod nim cislo 0/8. Toto cislo hovori o tom, kolko jednotiek je v obrannej armade. Ked jednotku pridas do obrany, tak bude oramovana na modro.

tu je odkaz na wiki: https://sk.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Aplikácia_-_vľavo_dole#Spr.C3.A1va_arm.C3.A1dy
 

DeletedUser5785

Hosť
Prosim:) a este, ak budes chciet jednotku z obrany odstranit, tak to tiez urobis cez modre tlacitko.
 
Hore