• Historická udalosť 2024

    Vyskúšajte si svoje strategické schopnosti a prebojujte sa cez epické kartové bitky v našej najnovšej udalosti. Porazte bossov a získajte skvelé nové odmeny!

    Pre viac informácií kliknite tuto!

obrana

DeletedUser6280

Hosť
Súhlasím s tým že je to demotivujúce a nespravodlivé keď na vás útočia hráči o niekoľko dôb vyššie a vy aj keď robíte čokoľvek nemáte šancu sa ubrániť. Písaním na fórum sa tento problém asi neodstráni tak radšej odporúčam robiť to isté. Pravidelne útočiť na hráčov z nižšej doby, najlepšie na nováčikov aby ich hra nezaujala a počet hráčov stagnoval alebo upadal, možno potom si páni vývojári uvedomia že nieje niečo v poriadku a začnú to riešiť. Tož môj názor, Satan s Vami :mad:
 

DeletedUser5954

Hosť
Zdravím, úprimne je to v pohode viem že nový server málo hračov ale hodíť Progresívnu dobu proti buducnosti, to si ani nešktrtnem.. alebo Zajtrajšok éry tam skáču hrozne
 

tyraell

Člen
na tom ze na vas utocia hraci nie je nic demotivujuce .... davajte si vyrobu tak aby vas nevyrabovali, alebo makajte a dobehnite ich dobu.... su ine hry, kde ked vas napadne super tak vam vam znici hodiny usilia, tu prakticky pridete iba o zlomok produkcie... neviem co stresujete
 

DeletedUser5954

Hosť
na tom ze na vas utocia hraci nie je nic demotivujuce .... davajte si vyrobu tak aby vas nevyrabovali, alebo makajte a dobehnite ich dobu.... su ine hry, kde ked vas napadne super tak vam vam znici hodiny usilia, tu prakticky pridete iba o zlomok produkcie... neviem co stresujete


Mne šlo o to ako to urobiť len som prišiel do progresívnej a už som pozeral pár hračov a koniec hry no asi prečo :)

Ja si výroby ustražim a je m ito jedno či teraz budu skakať nestihnú zobrat surovinky
 

DeletedUser5107

Hosť
skus si nastavit zber ako to bude tebe pasovat,a nemaj nijaku obranu,hrac neziska body ani suroviny a zacnes byt pre neho nezaujimavy..a stavaj si VB aspon na 10level..ideto pomaly ale pri tom levele a vsetkych VB ktore podporuju utoky aj obranu samozrejme aj nejake tie bonusovky napr,obradny plamen uz ti potom da pokoj mam to tak poucil som sa z ineho sveta a nikam sa neponahlam..toto nieje stavitelska hra ale bojova cize nejake utoky ma nerozhadzu okamzite aj ja utocim a vratim mu to a vyrabujem .. aby si to este premyslel druhykrat ..
 

DeletedUser5954

Hosť
skus si nastavit zber ako to bude tebe pasovat,a nemaj nijaku obranu,hrac neziska body ani suroviny a zacnes byt pre neho nezaujimavy..a stavaj si VB aspon na 10level..ideto pomaly ale pri tom levele a vsetkych VB ktore podporuju utoky aj obranu samozrejme aj nejake tie bonusovky napr,obradny plamen uz ti potom da pokoj mam to tak poucil som sa z ineho sveta a nikam sa neponahlam..toto nieje stavitelska hra ale bojova cize nejake utoky ma nerozhadzu okamzite aj ja utocim a vratim mu to a vyrabujem .. aby si to este premyslel druhykrat ..


Ahoj to sú dobre rady tak to aj robím, ale vracať útoky je nemožné.. Poraziť hráča ktorí je v v ére Budúcnosť a ty Progresívna nemáš šancu,rozdiel jednotiek a síl je vysoký :)

Ja som vybavený,zber mám upravený nevyrabujú maximálne zoberú pár zásob :-D
 

uhe83

Aktívny člen
takze by som dodal ale nevem ci uplne k tejto teme...
ale nechce sa mi zakladat dalsie vakno...
utocenie a rabovanie patri k hre a ma nas nakopnut do dalsej hry...
ci uz budovanie a levlovanie VB a neposuvanie sa naslepo v erach...
a taketo spravy su pre mna zbytocnostou, maximalne sa pousmejem...

Screenshot_7.jpg

ale vacsinou, ci vzdy odpoviem

Screenshot_8.jpg
takze rada na zaver je napisana priamo v texte...nehrnte sa neviem kam s vyskumom, ale skor to nasmerujte do ziskavanie planov alebo levlovanie VB ...
lebo ptm nadavat na tvorcov, ze ako prideluju susedov je zbytocnost...
je v tom urcity system, ale mozno vazne zadavat nove kriteria do pridelovania bude treba, a na vstupe do hry vypisovat mozno aj IQ testy asi, alebo moznost cenzury..lebo niektor vazne napisu nadavky a horsie, ked ich clovek vyrabuje a caka, ze utocnikovi vanada do cohokolvek a on akoze prestane hraca napadat...

dakujem za precitanie
 

Muche

Nový člen
Zdravím.
Vyššie bolo spomenuté, že obranné jednotky sa obnovia, ak boli počas obrany zabité. Platí to iba pre jednotky z kasární, alebo aj pre nepripojené jednotky (pre ktoré zodpovedajúca vojenská budova vôbec nie je prítomná)?
Vďaka.
 

uhe83

Aktívny člen
Zdravím.
Vyššie bolo spomenuté, že obranné jednotky sa obnovia, ak boli počas obrany zabité. Platí to iba pre jednotky z kasární, alebo aj pre nepripojené jednotky (pre ktoré zodpovedajúca vojenská budova vôbec nie je prítomná)?
Vďaka.

Ahoj... obnovuje sa iba armada obrancu pri napadnuti mesta druhym hracom.. a Obnovuje sa cela, bez ohladu na to odkial armada je...aj keby hrac prerazil a tvoja arma ako obrancu padne cela, tebe sa obnovi hned ako skonci boj..
Utocnikova armada ktora pri utoku padla, sa neobnovi, jedine, zeby pouzil diamanty :)
snad informacie postacuju, pripadne upresni ci som zodpovedal spravne a pochopil tvoj dotaz..
 

Flegmoš

Nový člen
bolo by super keby sa to rabovanie dalo obmedziť na jedného hráča denne. keĎ vás napadne denne aj 5 hráčov a vyrabujú vás a to od napadnutia hocikedy do 24 hodín , to nieje sranda. nemôžte si nastaviť ani zber surovín. vrátia sa kedy chcú .nemusia vás hneď vyrabovať. a tie obrany o ktorých ste tu hovorili poniektorí sú úplne k ničomu. môžte mať na svoju dobu najlepšiu armádu a obranu 60percent aj tak vás porazia. obranné VB začnete získavať až v kolonialnej dobe. dovtedy ste vydaní na milosť a nemilosť rabovačom. toto je v tejto hre nefér . malo by sa to zmeniť z rabovania na odmenu pre hráča ktorý vyhraje( peniaze- medaily). človeka by to potom neznechucovalo v budovaní.
 

uhe83

Aktívny člen
nesuhlasim..
mna rabovanie posuvalo vpred, X-krat denne ma raobovali a ja som sledoval co kde sa da zlepsovat aby sa to neopakovalo...jedna vec bola nastavenie zberu. bud davat iba 24hod, alebo podla toho ako tu vies byt..s vediet tu na zber prist a vyzdvihnut si ho...
dalsia vec, kto ti povedal, ze sa da stavat VB az od kolonialu, ja prave pri rabovani som zistil, ze treba aj obranu budovat a tak som hladal susedov, ci priatelov s potrebnymi VB a prispieval BV aby som mal plany na stavanie VB, tovar problem nikdy nie je, bud postupne cez vymeny, alebo cez niekoho za tovar...vsetko sa da, len treba sa na to pozriet, a po pravde, niekedy staci aby si isiel s rozumom a posuval sa dalej podla toho ako mas na tom VB.. ja aktualne kolonial drzim dlhsie, kym si nedostavam utocne budky na lepsiu uroven a pojdem do priemyslu,vela ludom sa ulavi, lebo rabovanie prejde na inych..

a nech nezabudnem, obranu mozes dvihat samozrejme cez signalny ahoen, alebo obradny plamen.. ktore casto ziskas v eventoch, ci v cech expedicii...
je viacero moznosti, kludne mi napis na hre a pozriem sa ti na mesto a poradim co treba,, :)
 

Flegmoš

Nový člen
ale ja nechcem bojovať. táto hra v reklame slubuje, že sa dá hrať úplne bez boja , no je to v podstate klamstvo. núti ma robiť niečo čo nechcem a hlavná myšlienka hry sa stáva vedlajšou. mimochodom , na chate som sa dočítal, že obrana nefunguje ani pri takmer 200 percentách. takže o čom to vlastne je.
veľa ľudí ,ktorých som mal pridaných ako priateľov prestalo kvôli rabovaniu úplne hrať. a dokonca aj niektorí susedia. obchod upadá a niektoré materiáli sa nedajú ani zohnať. rabovači rabujú , takže sa ani nedá vyrábať, čím sa nedajú plniť príbehové úlohy,stavať a obchodovať. rabovači nakoniec spôsobia ,že to človeka prestane baviť. a ak si myslíš,že smerovanie typu"ty urobíš zle mne ,tak ja urobím druhému" je dobré, tak to je veľmi smutné.
P.S.: epedície sú o boji a v eventoch získať niečo zaujímavé je viac o šťastí. ak chceš vidieť moje mesto pozri si ho na Arvahale. nick rovnaký.
 

uhe83

Aktívny člen
po pravde to neni take strasne, ked si zoberies, ze ta vyrabuju piati a mas 70 susedov, tak rabovanie nie je az take zle a nerobi to kazdy..ja rabujem doslova pravidelne obcas :D nie vzdy sa mi chce..alebo len utocim a nerabujem...
hra bez utocenia asi ani moc nie, lebo mas aj v ulohach, zautoc na tolko a tolko susedov, vyrabuj a podobne...
co sa tyka percentualnej obrany, tak je to tak...ale tam sa uz berie, ze hrac si mesto zabezpecuje a rozbieha sa...mesto nemas zle, ale poriesil by som tam par veci..napisem ptm na hre, co by som pomenil a urcite by si sa aj vedel ubranit :)
nemyslim, ze to co si napisal, je dobre, taky typ hry, ale rabovanie a utocenie patri niekedy aj k hre..a poznam ludi, pre ktorych je to zdroj ci uz bodov vyskumu alebo tovra a utocia pravidelne celu listu susedov...
 

DeletedUser1834

Hosť
ale ja nechcem bojovať. táto hra v reklame slubuje, že sa dá hrať úplne bez boja , no je to v podstate klamstvo. núti ma robiť niečo čo nechcem a hlavná myšlienka hry sa stáva vedlajšou. mimochodom , na chate som sa dočítal, že obrana nefunguje ani pri takmer 200 percentách.

Klamstvo je za horami a za dolinami. Kto nechce bojovat a nestrpi plienenie ma moznost obchodovat bez toho by ho ktos vyraboval. NApadnuty bude, to nezarucim ale utocnik si ani neskrtne.
Tím co oci spadli na podlahu davam cas by si ich zodvihli a handrickou poutierali bo mikroby si nevyberaju.
Treba sa zamysliet nez sa vydam cestou na krizovatke bezhlavo:

Treba mi obyvatelov? postavim Babylon a ziskam i suroviny / 24h = domce mi nik uz nevyrabuje bo ziadne nepostavim ani kvoli minciam ktore mi doda Aachen (casska katedrala). Samozrejme nejake vojsko musi v meste casom byt a tak levelujem o stosest. Drahocenne fp nech si do vyskumu dava hitzone, ja budem levelovat VS-ky .
Teba mi zasoby? postavim Delfsku vestaren a ziskam i nadsenie potrebne pre dvoch kopijnikov v obrane (zatial) = vyrobne zasob nemusim stavat za predpoladu ze VS-ku Delfska vestiaren levelujem a na hundranie hitzone ze stojim v ere rok ci roky kaslem.
Treba mi suroviny? postavim Baziliku st.Marco a ziskam bonus na mince za ktore nakupi ak treba fp pre vs-ky u priatelov ktori mi zas svoje dodaju do dalsich levelov VS-ky. CvC nech hitzone blahoreci ja levelujem velkolepe stavby.

Je mnoho VS-iek s roznym benefitom a ich kombinacia zaruci ze utocnik nebude mat co rabovat.
Hacik je len v tom ze eventove budovy asi nepostavim a ak predsa len treba si najst cas si ich ustrazit. A medzi levelovanim svojich VS-iek si na expediciach vyjednavanim najdem obradne plamene, ktore zarucuju svetlu buducnost a ktorych neni nikdy dost ani pri 600% obrany .)

Kto nedycha mal by zacat bo ponuka na kupu diamantov pominie. Naco diamanty? na rozsirnie mesta by sa mali kam odlozit obradne plamene a na stavebne parcely pre velkolepe stavby
V pripade nejasnosti sa zastavi doctor Chocholusik a s Arnostom nasadia satocky (kazajku)
 
Naposledy upravené moderátorom:
Hore