• Historická udalosť 2024

    Vyskúšajte si svoje strategické schopnosti a prebojujte sa cez epické kartové bitky v našej najnovšej udalosti. Porazte bossov a získajte skvelé nové odmeny!

    Pre viac informácií kliknite tuto!

Súťaž Mikulášsky príbeh

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser5683

Hosť
Mikulášsky príbeh
logo.png
Zdravíme vážení hráči - anjeli i čerti,

blíži sa čas, kedy naše skutky po celý rok zhodnotí Mikuláš a udelí nám podľa zásluh odmeny. Mnohí z nás dostanú za vykonané dobro veľa dobrôt a sladkostí, ale bohužiaľ poniektorí (veríme, že naozaj menšina) dostanú za svoje správanie uhlie a varechu.

V dnešnej súťaži - Mikulášsky príbeh sa spoločne budeme snažiť túto koncoročnú bilanciu upraviť v náš prospech tak, aby všetci z našich hráčov dostali iba dobrú Mikulášsku nádielku. Staňte sa i vy súčasťou nášho Mikulášskeho príbehu, splňte všetky podmienky súťaže a môžete vyhrať predvianočné odmeny z Mikulášskeho batohu!

O čo presne pôjde?

Mikulášsky príbeh bude písať každý zo súťažiacich, ktorí sú registrovaní na našom fóre. Ak niekto nie je registrovaný a chce sa zúčastniť súťaže, bude sa musieť najskôr zaregistrovať tu. Od 27. novembra budete mať za úlohu napísať prózu vo veľkosti 20 viet v ktorých povinne budete musieť uviesť názvy dvoch eventových budov z niektorých udalostí, ktoré prebehli v roku 2017 (môže ísť o sezónne a špeciálne eventy alebo historické série úloh), názvy dvoch kultúrnych budov z Priemyselnej éry a názvy dvoch vojenských jednotiek z hociktorej doby. Aby sa Mikulášske príbehy čo najviac líšili a neboli rovnaké ako vianočné ozdoby, pripravili sme si ešte jednu špecialitku: Každý príbeh musí povinne obsahovať hráčske meno súťažiaceho, názov sveta na ktorom hrá a názov mesta. V prípade, že hráte na viacerých svetoch, vyberte si iba jeden svet!

Pravidlá hry:

1) Súťaž začína 27.11.2017 o 22:00 hod. a končí 05.12.2017 o 22.00 hod. Hlasovanie od 05.12. 2017 22.16 hod. do 7.12. 2017 22.16 hod. Vyhodnotenie súťaže: 8.12.2017
2) Každý súťažiaci je povinný napísať svoj príbeh v novej téme, ktorý pomenuje v tvare "Mikulášsky príbeh - meno hráča".
3) Každý súťažiaci pridá maximálne jednu súťažnú tému, v prípade viacerých tém, budeme brať do úvahy iba prvú pridanú.
4) Každý súťažiaci je povinný napísať 20 viet prózy na tému Mikuláša a FoE. Próza je neveršovaná literárna tvorba, napríklad román, príbeh atď.
5) Je povinné v texte príbehu uviesť názvy dvoch eventových budov z niektorých udalostí, ktoré prebehli v roku 2017 (môže ísť o sezónne a špeciálne eventy alebo historické série úloh), názvy dvoch kultúrnych budov z Priemyselnej éry a názvy dvoch vojenských jednotiek z hociktorej doby. Zoznam špeciálnych budov nájdete na fóre alebo na wiki. Kultúrne budovy nájdete tu. Vojenské jednotky zas tu.
6) Je povinné v texte Mikulášskeho príbehu uviesť svoje hráčske meno, názov sveta v ktorom hráte a názov svojho mesta. Ak hráte na viacerých svetoch, vyberte si iba jeden svet a na ňom jedno mesto.
7) Pridávajte svoje originálne výtvory a neschyľujte sa k podvodu, kopírovaniu textu z Internetu a plagiátorstvu.
8) FoE tím si vyhradzuje právo kedykoľvek súťaž zmeniť alebo rušiť bez možnosti náhrady cien.
9) Aj súťažné príspevky podliehajú pravidlám fóra. Nájdete ich tu. Čítajte pozorne!
10) Úpravy v téme a v texte sú povolené do konca súťaže.

Vyhodnotenie:

Hodnotiť najlepšie Mikulášske príbehy budete vy, hráči. Vyberte najlepší príbeh a možno i vy vyhráte odmenu! Hlasovanie začína 5. decembra 2017 o 22.16 hodine formou ankety.

Odmeny pre výhercov:

1. najlepší mikulášsky príbeh............................1.000 diamantov + súprava masovej motivácie
2. najlepší mikulášsky príbeh ..............................500 diamantov + súprava motivácie
3. najlepší mikulášsky príbeh ..............................300 diamantov + súprava motivácie

Víťaz z radov hlasujúcich v ankete..................................200 diamantov

Diskusiu k prebiehajúcej súťaži nájdete TU.

Prajeme Vám pri písaní príbehu veľa predvianočnej fantázie!

Váš FoE tím
 

DeletedUser5918

Hosť
Kde bolo tam bolo , bol jeden svet Brisgard.
V tom svete bolo jedno malé mestečko Washingon D.C. .
Jedno z najkrajšich miest na svete.
Ovplívalo nielen krásou ale aj spokojnosťou a murostou jeho obyvatelov.
Mesto prosperovalo, rastlo, zveladovalo sa kazdym dnom.
Stavali sa nove skoly ,divadla,nemocica, dokonca mali aj prirodopisne muzeum.
Kazdy chcel byvat v tom meste, aj cudzinci z dalekych krajin sireho sveta.
Bolo známe že panovnik Král George14 je ten najspravodlivejši široko daleko.
Kvoli ochrane jeho obyvatelstva dal postavit policajnu stanicu.
Ako prvy na svete naverboval policajtov ktory maju dohliadat na poriadok v meste a pred nepriatelmi .
Kralovu mudrost mu dodaval Gong mudrosti, ktory mu daroval 6.decembra roku pana škandinavsky
bojovnik menom Mikulaš.
Vsetko sa to zacalo jedneho dna ked mikulas omylom napadol samotneho
krala v monumentalnej tajomnej Ciernej Vezy .
V sidle demona , ktora sa vypinala vysoko nad mestom .
Domievajuc sa ze sa jedna o šialeneho čarodeja sa ho pokusil usmrtit .
Naštastie tam mal George14 svoju Kralovsku Gardu ktora ho ochranila a Mikulaša zpacifikovala a zatrest vyhnala do vyhnanstva.
Mikulas po svojich potulkach nasiel poznanie vecneho dobra v himalajskych horach
v dalekom nepale ukul Gong Mudrosti so svatými mnichmi.
Potom sa rozhodol vratit domov a darovat gong kralovy.
Po dlhych 20 rokoch sa mikulas vratil a padol pred krala a prosil o odpustenie.
Kral mu vyhovel a prijal ho doma aj s darom .
Od tych cias si pripominame vzdy 6.decembra navrat mikulasa domov aj s darom pre krala :)
 

DeletedUser6252

Hosť
Osamelý žoldnier kráčal mestom Dinegu. Vonku bola tma, začínalo snežiť. Prešiel okolo Policajnej stanice, bolo v nej celkom živo. Rovnako aj v Salóne oproti. Cez okno videl, ako sa Poľovník chváli svojou najnovšou trofejou. Kráčal ďalej. Cestou minul vysvietený Pavilón aj tmavé Prírodovedné múzeum až sa ocitol na Cintoríne. Jeho tiché kroky medzi hrobmi narúšali len snehové vločky. 'Alera, Dion, Zaira,' sledoval očami mená na náhrobkoch. Konečne sa zastavil pri poslednom. 'Mikuláš,' prečítal v duchu svoje meno. Každý si myslel, že zahynul v poslednom boji o posvätné relikvie. On sa však pred smrteľným osudom zachránil. Rozmýšľal, čo ďalej, až mu svitol nápad. Posledná expedícia bola veľmi úspešná, rozhodol sa teda, že pomôže ľuďom vo svojom rodnom meste. Naposledy. Potom odíde niekam ďaleko začať nový život, 'Možno pod menom Dion,' rozmýšľal nechajúc sa inšpirovať náhrobkom. Cestou z mesta sa pristavil pri každom dome. V každom niečo zanechal. Na konci ulice sa obzrel. Nevidel nikoho a nikto nevidel jeho. Iba snehové vločky pomaly prikrývali jeho stopy. Akoby tu nikdy ani len nebol.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser5740

Hosť
Bol raz jeden ctižiadostivý hráč, ktorý prišiel na svet Arvahall, aby pomohol ostatným v boji a ich rozvoji.
Ako inak, volal sa Tanan 4 žil v mestečku Kurima, virastal a bojoval v bohatej rodine Utópia. Rád sa zapájal do expedícií, trhu, bojov, všemožných úloh a eventov. Jeho mesto rástlo každým dňom no pre spokojnosť občanov dal voľbu do ich rúk. V prvých voľbách im dal na viber postaviť vidavateľstvo a či elektráreň. Až na jedného mestského blázna sa všetci zhodli. Ten totiž hlasoval za verejnú dopravu, blázon myslel si že bude zadarmo. Rozmýšľal, čo spraviť ďalej no všetci kričali hurá do expedície. No keď nastal čas návratu nikto z bojovníkov si však nevšimol že majú čierneho pasažiera.
Po ukončení eventu sedel Tanan na terase svojej čiernej veže, užíval si svoju siestu no tá skončila keď vo svojom meste zazrel zlodeja. Ten sa mu chcel vkradnúť do maharadžovho paláca. To však netušil že ho čaká neľahký boj pretože na pamiatku starších časov zanechal si Tanan zopár mušketierov. V úkrite bol schovaný nový šampión a nejeden z rýchlopalných kanónov. No zlodejovi sa podarilo stratiť v dave a miesto paláca sa vkradol do radnice. Tam sa po ňom našli zvláštne čierne stopí. No stalo sa čo nikto nečakal, nič nevzal naopak všetkým občanom tam zanechal krásny dar a ceduľku s pozdravom váš Mikuláš. Celi policajný zbor sa ho snažil vipátrať no márne. Jediná stopa sa našla v miestnom hostinci. Jeden pocestný tvrdil že aj v ich meste vykonal dobré skutky, pomáhal ľudom, ktorý to potrebovali, ale nik ho pritom nevidel. Otázkou je či ho ešte uvidíme no to snáď len team z FoE vie :)
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser6416

Hosť
  • Mikulášsky príbeh

Za dávnych časov temných i čarokrásnych miest .Takých zabudnutých kde štipka piesku páru nemá. A slnko lemuje jednu z mnoha ciest . Bájne svety to minulé i budúce ako ARVAHALL sa stretli .
TU on vznikol z ušľachtilej ocele ducha a lesku bojovník panovník nie muž lež žena akej dosial páru niet . Ona bola silná plná ohňa blesku menom Fantagiro 9 volala sa . Kde vznikla ona vznikol tento zvláštny svet .
Ochrannú ruku držala nad Lovcami ona Fantagiro9 tento Śampión a Bojovník The CHOSENS bol vyvolený Vojakmi FoE svojho ľudu .
Budovali sa rôzne budovy kadejakého druhu . Z kultúrnych asi také Divadlo pod holým nebom . Pre íných sme boli zvlaštny práve tým že ako jediný sme mali rybník Nišikigoi chovali sa tam vzácne druhy rýb kroré inde dávno už vyhynuli kvôli otrávenej vode .
Bola tam aj Policajná stanica snád očarila každého človeka i nečloveka čo vkročil nohou do nážho mesta asi aj preto že bola taká ligotavá ako prvá spadnutá vločka z nebiesna zem.
Kamenný kruh mal v sebe po stáročia nahromaždenú obrovskú silu i Stan Madam Fortuny od tolkých vibrácíí lietal spolu snou
Kde si sa obzrel na každej strane boli nové fascinujúce stavby napravo Drotárou stan ,pri rybníku ,Rybárska chatrč. 1h- cesty severne od nej Keramika a trochu v dial Svätyna inšpirácií v strede nás hrial Strom lásky a kokosová Palma .Na ľavo odtiaľ si Kováč postavil svoju dielňu kde, každý štvrtok podkúval na boje kone našim vojakom .
Prostý tedajší ľud mal postavený Drevený zrub ,lebo Slamená chatrč rýchlo zhorela.
Drotárov stan bol len plachta na kolíkoch ale i to mu postačilo .
Lordove sídlo bolo na úpetí skalnatej hory kde bol kláštor inak nazvaná BRÁNA SLNEĆNÉHO BOHA za týmto oblúkom sa týčil veľký hrad v ktorom žil Kráľ s Kráľovnou .
Vznikali remeslá ako šperkár , Lekár . Krajčír šil pre zámožnejších ľudí šaty košele plášte.
I deti mali vlastnú Školu bubeníkov cez voľný čas stavali Hrad z piesku.
Renovoval sa Kostol bola to zrúcanina po toľkých bojoch.
Z ovocnej farmy sme vždy v piatok sladké banány dostali .
I Radnica mala svoje uplatnenie ked rozdávala miestnim požehnané dary .

Raz jednej mystickej mesačnej to noci Delfskú veštiareň uchvátila hustá hmla. Ćierna veža bola zahalená tajomnou mágiou ved aj preto si všetci mysleli že tam o pol noci straší .
Ĺudia rata stratila sa spokojnosť a sńou i pokora nášho ľudu zo všetkých strán sa šírila iba zvada ,Śachovnicové námestie i Kmeńové námesie bolo zaplnené ľudmi prišli všetci veštci z kraja darmo ani ony ju nevedeli nájsť . Vraveli zborovo - kde niet spokojnosti tam nie je ani snaha .
V tých časoch sa veľa bojovalo o titul či moc z bohatstva alebo slávu. Niektorí padali na bitevnom poli iný vstali ako bájny fénix z popola .Tvrdo tvrdo zabolela i vlastná zrada svojich mužou. V tých časoch boli ľúdia rôzny jedni pokorne oddane pomáhali ,druhým inde kroky zablúdili. Salón či Krčma ba HOSTINEC tam to bolo vždy ľudmi plné hrali tam karty spievali,pivo pili . Iný zas vo verejných kúpeloch ubolené nohy po bitkách si močili .
Zasľúbená a mocná zem to bola obydlie i priestor rástol aj kozia farma tam svoje stáda kôz pásavala každý kto tam vkročil našiel v srdci mier .

Pravdu povediac bol to Mikuláš meno ktoré znamenalo na tú dobu niečo viac .
Jedného dńa bola všetkým poddaným prikázaná úloha dajte nášmu
panovníkovi fantagiro9 ,taký dar aký pod slnkom eše nik nemá .
Dlho hútali poddaný aby sa zapáčili panovníkovi čo mu len podarujú .
Dávali mu šaty ,diamanty, jedlo, šperky i dostal sa na rad aj bojovník Mikuláš, keď ostatný všetci zlyhali . Nuž prišiel i naňho rad .,
Mikuláš nebol bohatí aj ked Santova dielna chátrala ,ale o to každému rád pomohol .
Nože vraví panovník Fantagiro9 čo mi dáš ,čo mi zvláštneho v rukách nesieš .
Pane môj ja som len tvoj pokorný služobník ako iste vieš bohactvo nemám no dám ti taký dar ako ti nedal ešte nik. Povedal tajnostkársky .
Je to dar na ktorí ste všetci tu prítomný zabudli .
Kde ho máš vraví Fantagiro 9 daj ho hneď sem -vraví.
Počkaj môj panovník malá nápoveda nosíš ho stále u seba .
Robíš si zo mna žarty ja nie som hlúpy .
V hrudi je srdce to nie je dar čo si dutý ....

Pane prosím nechaj tie slová hanebné .
Prosím ,vypočuj si ma môj Pane .
-nedbám riekne ....
Poviem ti tajomstvo ,ktoré nie každý chápe tajomstvo,nevýdanej moci. Len ten čo to pochopí len tomu bude danné .

Fantagiro 9 - čo je to za mocná mágia ,čím nás chceš opantať hovor ,vrele -rýchlo . Nevidíš tajomná černota nás obíma.
Stojím tu pred vami a všetkým vám prezradím tajomstvo nášho byťia .
Každý ho ma v hrudi srdce ktoré 3 pomyselné slová ukrýva.
- je to Láska NáDEJ VIERA .
Toto je náš dar nášho sveta .
Duch nášho SVEDOMIA
-je večný a mocný nad všetky dary sveta .

Preto nech len čistá láska z našich srdc vyviera .
Po týchto slovách zavládlo ticho a večný mier ľudu .
Spokojnosť ľudu už nebol len sen ale skutočnosť.
Ćernota sa rozplynula a vyšiel snehový den.

Ďakujem ti Mikulaš ,pokorne panovník fantagiro 9 -
sklonil hlavu,ododnes sa volaj sv .Mikulkaš.
Bo svetlo tvojich slov, ba skrutkou svieti na všetky strany sveta a
zanecháva pokoj a mier v našich dušiach ďakujem ti za večný to dar ....
 
Naposledy upravené moderátorom:

Gemini83

Nový člen
Moje meno je Gemini83, žijem v meste Velon vo svete Brisgard a som čert. Poviem vám príbeh ako som robil neplechu v kráľovstvách , kde králi nepočúvali. Bolo to na Mikuláša keď on sám ma poveril potrestať neposlušníkov. Radosť to bola preveliká lebo každý čert rád robí zle . Vybral som si troch najhorších kráľov v mojom svete a ako sám Mikuláš kázal , tak som aj konal. Nuž prišiel som k prvému a obzrel som sa po jeho kráľovstve. Mal ho krásne vystavané , nuž zasmial som sa schuti , keď som mu vymazal rouqa a postavil na jeho miesto lukostrelcov. Teraz snáď sa polepšíš , myslel som si v duchu a utieral som si slzy smiechu z očí.
V druhom kráľovstve som karneval nahradil prírodovedným múzeom , nech sa kráľ poučí ako sa má správať. Snažil som sa predstaviť jeho tvár a smial som sa ešte viac.
V treťom kráľovstve som Lordovo sídlo nahradil policajnou stanicou , nech si kráľ láme hlavu kam sa mu podelo.
Spokojný so svojou prácou som šiel za veľkým Mikulášom. Pochválil moje dielo a spolu so mnou sa smial až sa po zemi váľal. Daroval mi odmenu, štedrú a ligotavú a ja som bol prenáramne spokojný. To bolo pred rokom a o mojich činoch sa všade rozprávalo , takže tento rok sedím v kúte a nemám čo robiť. Všetci králi sa ma tak boja , že nemám koho trestať. Prenáramne sa nudím až mi z toho rohy rastú.
 
Naposledy upravené :

DeletedUser5753

Hosť
Rozprávka o vystrašenej kráľovnej

Kde bolo, tam bolo. Za siedmimi horami a 7 dolinami, tam, kde sa piesok lial a voda sa sypala, vo svete Brisgard, bolo jedno maličké kráľovstvo. Volalo sa úplne obyčajne: Košice. Aj keď bolo krásne, nevyčnievalo spomedzi iných kráľovstiev tohto sveta. Vládla mu mocná kráľovná HUJGI, ktorej meno si mnohý mýlili s mužským. Kráľovná sa na tom často krát zabávala, lebo sa tak dialo aj napriek tomu, že ostatný králi a kráľovné mohli vidieť jej podobizeň. Pri mnohých diplomatických rozhovoroch ju oslovovali ako kráľa a to aj v prípade, že ona vždy odpisovala ako kráľovná. Často krát sa smiala na nepozornosti ostatných vládcov a nebrala si osobne ich nepozornosť.
Kráľovná HUJGI bola mierumilovná kráľovná, ktorá nevyhľadávala zbytočné boje. Svoje kráľovstvo viedla s rozumom a ani nemala veľa vojska. Mala iba Rogue a Šampióna o ktorých sa s láskou starala. Za odmenu oni za ňu bojovali zo všetkých síl a z celého srdca.
Celý rok si spokojne panovala, ale ako sa blížila zima, čoraz častejšie je myšlienky utekali k Mikulášovi. Bol to jej prvý rok vládnutia a čoraz častejšie sa zamýšľala nad tým, či si zaslúži odmenu za svoje rozhodnutia. Určite by sa potešila ďalšiemu Maharadžovmu palácu či Hojnému lisu na jablčnú šťavu. Jej kráľovstvu by to prinieslo ešte väčší lesk a slávu a jej ľudu by to pomohlo. No začala sa obávať. Čo ak jej prinesie len Policajnú stanicu? Alebo Salón? Veď aj keď žila v mieri, nebola svätá. Pár kráľovstiev predsa len napadla. Niekoľkým predsa ukradla cennosti. Čo ak ju Mikuláš za to potrestá. Kráľovná HUJGI sa vystrašila. Desila sa Mikulášovho trestu, čo ak jej prinesie Bránu slnečného boha či nedajbože Prastarú tvár? Pri tej predstave jej vyschlo v krku a zalial ju studený pot. Už len samotná predstava v nej budila hrôzu. Bola taká vystrašená, že sa bála aj prehovoriť. Mocná kráľovná si ľahla a snažila sa prekonať strach z tej predstavy. Nevzdávala sa a rozhodne sa odmietla poddať strachu. Rozhodla sa myslieť pozitívne a sústrediť sa na to dobré čo za posledný takmer rok vykonala. Verila že Mikuláš jej nadelí viac ako bránu či tvár, verila že bude spravodlivý a odmení ju.
Keď prišiel ten deň, mocná kráľovná HUJGI opatrne prišla ku svojej čižmičke a nazrela do nej. Ruky sa jej triasli, ale verila, že nájde odmenu. Keď zbadala že čižmičku má plnú diamantov neverila vlastným očiam. Ako správna žena začala kričať, pišťať a poskakovať od samej radosti. Prese vedela ako ich použije. Rozšíri svoje kráľovstvo a pomôže svojim ľuďom lepšie žiť. Spokojne sa usmievala a vnútrom sa jej šírila vlna šťastia.
S týmto úsmevom sa prebrala kráľovná zo spánku. Ešte so snom na očiach sa spokojne natiahla a chcela sa pozrieť na svoju nádielku, keď si uvedomila že to bol len sen. Mikuláš ešte iba príde. V krku jej vyschlo a telom sa jej šírila panika. Opatrne podišla ku svojej čižmičke a s trasúcimi rukami sa k nej natiahla. V hlave jej zdesene bežali stále dookola len dve veci: Brána boha a prastará tvár, brána boha a prastará tvár, brána boha a prastará tvár...

Pokračovanie nabudúce.
 

DeletedUser6416

Hosť
Prvé dve vety sú z rozprávok strarých mám ...
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore