• Historická udalosť 2024

    Vyskúšajte si svoje strategické schopnosti a prebojujte sa cez epické kartové bitky v našej najnovšej udalosti. Porazte bossov a získajte skvelé nové odmeny!

    Pre viac informácií kliknite tuto!

Trhovisko s bodmi do VB

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

Afynyth

Člen
Návrh:
Trhovisko s bodmi do VB.

Úvod, dôvod a zmysel:

Ako mnohí poznajú, tak veľa krát sa spamuje chat s tým, že ľudia chcú vymieňať body do VB, či už jednorazovo alebo dlhodobo. Je to v prípadoch, keď sa chcú vymieňať body na tom istom svete, ale aj medzi svetmi. Častokrát chceme urýchliť stavbu istej svojej VB a zase naopak chceme prispievať do istých VB (napr. kvôli plánikom). Kým však nájdeme dotyčnú osobu na výmenu, tak to trvá. Potom nás taktiež môže niekto pri výmene oklamať a dohodnuté body nedať. Taktiež pri dlhodobej výmene si človek musí kontrolovať, či dostáva rovnaké množstvo bodov koľko dáva a pod. Zmysel to ma taký, že ak bude takýto spôsob výmeny bodov preferovaný, tak to zaručí nie len rýchle nájdenie druhej osoby, s ktorou chceme, či už viackrát alebo jednorazovo vymeniť/vymieňať body, ale taktiež by to zaručilo bezpečnosť (zaručenie) a presnosť výmeny bodov. V neposlednom rade by sme mali veľký prehľad o VB, vedeli by sme si ich rôzne filtrovať a zoraďovať. Taktiež by sa zvýšilo množstvo bodov, ktoré by mali, nazvime to dvojité využitie (nedám len tak niekomu do VB napr. 500 bodov, ale 500 bodov dostanem aj ja do tej svojej VB ako výmenný obchod). Pre jednoduchosť, predstavte si, že by klasické trhovisko s tovarom nebolo a pre obchodovanie s niekým by sa muselo každého človeka navštíviť, zistiť či má napr. výrobňu s daným tovarom a až následne by mohol prebehnúť určitým spôsobom obchod s tovarom. Aké by to bolo nepraktické. A naopak aké by bolo zas praktické mať také trhovisko s bodmi do VB. :)

Popis:
Bolo by to ako klasické trhovisko s tovarmi, ale v tomto trhovisku by sa obchodovalo s bodmi do VB. Čiže zadali by sa 2 VB, 1. do ktorej VB chce dotyčný dostať body a 2. do ktorej VB chce body dať. Nakoniec ešte zvolí koľko bodov chce vymeniť. Dané body by boli zadávateľovi ponuky odobraté z inventára (napr. tak alebo kombinovane aj z dostupných bodov) rovnako ako je odoberaný tovar od zadávateľa ponuky v prípade klasického trhoviska. Po prijatí danej ponuky sa vzájomne vymenia body medzi sebou a vložia sa do VB 2 ľudí, ktorí sa takto vďaka trhovisku našli.

Poznámky:

1. Pomer bodov by bol vždy 1:1, keďže hodnota bodov je pochopiteľne rovnaká na rozdiel od tovar v prípade klasického trhoviska.
2. Trhovisko by bolo možné filtrovať nie len klasicky (iba priatelia, cech, dostupné ponuky) ale aj podľa mena hráča.
3. Filtrovanie na základe ponuky a potreby by bolo rovnaké, avšak by sa pochopiteľne nevyberal tovar ale VB.
4. Mohol by byť dostupný náhľad prvých (napr.) 5 prispievateľov spolu s progresom vystavania danej VB (podobne ako je to pri bežnej návšteve VB).
5. Bolo by taktiež možné povedzme usporiadanie VB podľa % dokončenia.
6. Istou alternatívou by bolo aj zobrazovanie ponúk od ľudí, ktorí nie sú ani susedmi, priateľmi a ani členmi cechu, čo by som sebou prinášalo nevyhnutnosť spriatelenia sa medzi sebou (ďalší filter).
7. Ďalšou alternatívou by mohlo byť sfunkčnenie tohto trhoviska aj medzi svetmi (to už by však muselo byť viac sofistikovanejšie, keďže by sa museli brať do úvahy dostupné body z daného sveta, ako aj by sa musel dať zvoliť na ktorom svete do danej VB chcem dať/dostať body).

Záver:
Spôsob prevedenia by mohol byť rôzny ale pointa stále ostáva - aby sa dali vymieňať body do VB rovnako ako tovar v klasickom trhovisku. Ľahšie a rýchlejšie nachádzanie potrebných VB, veľký prehľad o VB, viac bodov využitých na výmenu, bezpečnosť výmeny, presné výmeny bez zbytočných kontrol a mnohé ďalšie výhody. Je to síce veľké rozšírenie hry ale osobne by som to uvítal. Dôležité však je, čo si o tom myslia ostatní a ako by to prípadne prijali vývojári.

P.S.: Taktiež by sa dalo zamýšľať o trhovisku na výmenu bodov a tovarov :)
 

DeletedUser5683

Hosť
Podobné trhovisko môže fungovať i na tomto fóre, ak by bol záujem, inak dobrý nápad!
 

DeletedUser

Hosť
Mne sa to tiež páči moc sa mi to paci ale či sa to dá aj niako zorganizovať to je už záhada ako nechcem vplývať gegativne to nie ale aká je šanca že sa to stane? a navyše v hre už niečo také je môžeš si nájsť VB ale nemôžeš danej prispievať pokiaľ to není buď sused,člen cechu alebo priateľ. Toto obmedzenie sa mi strašne nepáči a zrušil by som ho keďže poznám veľa hráčov ktorým by som mohol a chcem prispievať ale niesme priatelia už sa nedá mám ich 139 nejdem to teraz všetko vyhadzat no nie..
Tak ja mam navr joguda prosimta nejdem vytvárať vlákno kvôli jednej vete skus dat do návrhov do tej tabuľky aby sa toto obmedzenie zrušilo myslím že by to plno hráčov privítalo keby ze môžem hádzať BV hocikomu.
Ináč nápad chválim...
 

DeletedUser5683

Hosť
Všetky nápady a návrhy postupne pridávam, ak by som na nejaký pozabudol, pokojne mi napíšte a ja ho pridám.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore