• Historická udalosť 2024

    Vyskúšajte si svoje strategické schopnosti a prebojujte sa cez epické kartové bitky v našej najnovšej udalosti. Porazte bossov a získajte skvelé nové odmeny!

    Pre viac informácií kliknite tuto!

Trhovisko - výber tovaru

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

Afynyth

Člen
Návrh sa týka 2 nových vecí, ktoré spolu kooperujú.
  1. Možnosť voľby tovaru (ako pre "Vaše ponuky" (PONUKA), tak aj pre "Vaše potreby" (POTREBA)) prostredníctvom kliknutia na daný tovar v spodnom zozname, rovnako ako to ide v CE v prípade prispievania. To, či sa jedna o výber tovaru pre PONUKU alebo POTREBU, by bolo určené tým, čo ešte nebolo zvolené. Čiže ak nie je zvolená zatiaľ žiadna sekcia, tak pri kliknutí na tovar v zozname by sa tento tovar zvolil pre sekciu PONUKA. Kliknutím na ďalší tovar by sa v takomto prípade zvolil pre sekciu POTREBA. Ak by boli zvolené obe sekcie, tak by sa už nikde nič nemenilo. (A teda ak by bola zvolená iba sekcia POTREBA, prirodzene by sa pri výbere zo spodného zoznamu zvolil tovar pre PONUKU).
  2. Teraz to 2. vylepšenie, ktoré s tým súvisí. Tlačidla na deaktivovanie zvoleného tovaru (v ukážke na ne ukazujú červené šípky). A teda ak by sa kliklo na tlačidlo prislúchajúce skupine, ktorej tovar by sme chceli zmeniť, tak by sa tým zvolený tovar zrušil, čo by so sebou prinášalo možnosť znovuzvolenia tovaru pre danú skupinu kliknutím v spodnom menu.
Ukážka:
navrh_trhovisko_final.png

Určite by to výrazne urýchlilo výber tovaru. Taktiež by to bolo oveľa pohodlnejšie a prehľadnejšie.
Myslím si, že by to uvítali hráči, keďže už nebudú musieť spraviť 1 zbytočné kliknutie na combo box (tlačidlo "Zvoliť tovar") a v niektorých prípadoch scrollovať cez x dôb k požadovanému tovaru.
Stačí vyskúšať pri prispievaní v CE a hneď cítiť rozdiel. :)
 

DeletedUser5683

Hosť
Som za, ak to urýchli zadávanie novej ponuky. Ešte upresnenie: po nových updatoch som si všimol, že už netreba pracne scrollovať cez x dôb až nájdete ten svoj požadovaný tovar zo svojej doby, nakoľko hra vie v ktorej dobe ste a automaticky vám ponúka v Ponuke a v Potrebe tovary z vašej doby. To len pre úplnosť :)
 

Afynyth

Člen
No to áno, toho som si vedomý :) , taktiež som si všimol, že v PONUKE je to zoradené od prvého tovaru z aktuálnej doby, na ktorý mám bonus, a zase pri POTREBE zrejme od tovaru z nasledujúcej doby na ktorý zase bonus nemám. Čo by síce bolo veľmi sofistikované od vývojárov ale žiaľ u mňa osobne prevažujú ponuky v opačnom smere z hľadiska dôb (ponúkam aktuálne, chcem predošlé). Čo v konečnom dôsledku aspoň pre mňa znamená, že scrollujem za každým. :D Taktiež ak niekto chce meniť tovar z iných dôb ako 1 vyššie/nižžie, tak je to ešte o to efektívnejší návrh.
Taktiež keď už ide o tú vec predscrollovania na aktuálnu dobu, tak by nebolo tiež od veci takto predscrollovať aj v prípade spodného zoznamu. Ja napr. za každým, keď idem hodiť niečo na trhovisko, tak sa najprv prescrollujem k svojej dobe. :) To isté by sa dalo samozrejme do Inventára v časti Tovar.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore