• Historická udalosť 2024

    Vyskúšajte si svoje strategické schopnosti a prebojujte sa cez epické kartové bitky v našej najnovšej udalosti. Porazte bossov a získajte skvelé nové odmeny!

    Pre viac informácií kliknite tuto!

Vyjednávanie

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

Martines Ceasar

Nový člen
Myslím si, že je veľmi nespravodlivé keď vo vyjednávaní niekto niečo neprijme, hra mi to už nevráti. Niekedy je to dosť veľká strata. Navyše je to nereálne. V reálnom svete keď niekto ponuku nechce prijať tak mu tu vec nedám.
 

Marion Ulfriková

Nový člen
Začiatky sú ťažké ale časom sa do toho dostanete :) chce to len trpezlivosť... Ja som nadávala keď úlohy chceli stále mince a ja nie a nie tolko zarobiť teraz by som mohla lopatou prehadzovat.... Takze myslite na to, ze na úvod je vsetko tazke, nespravodlivé, zdlhave ale ak sa trosku vytiahnete... veľkolepymi budovami časom to pôjde oveľa lepšie a jednoduchšie ✌️
 

Rhando

Aktívny člen
Ešte doplním, že okrem VB aj Eventové budovy dosť pomôžu, ja napríklad mám v meste jedinú klasickú budovu z výskumu a to je Základňa pre vznášajúce sa tanky, inak mám len VB a Eventové budovy. S každým ďalším eventom budete postupne rásť a rásť, samozrejme na začiatku je veľmi dobré vychytať kvalitný cech, ktorý nie len poskytne tovary aké potrebujete, ale dá vám aj rady ohľadom vášho postupu a tie sú pre začínajúceho hráča to najcennejšie čo môže vo Forge dostať.

Príklad ako mi Eventové + VB zabezpečujú denný prísun tovaru:
vLdiAyV.jpg

Okrem toho mám tovary z Frotenacu za točenie opakovacích úloh.

Kto chce vedieť čo to je za okno tak:
Firefox: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/foe-helper/
Chrome: https://chrome.google.com/webstore/detail/foe-helper/bkagcmloachflbbkfmfiggipaelfamdf
 
Naposledy upravené :

DeletedUser7029

Hosť
všetky tieto rady sú fajn ale to nič nemení na tom že je nespravodlivé takéto vyjednávanie
 
Naposledy upravené moderátorom:

Martines Ceasar

Nový člen
Začiatky sú ťažké ale časom sa do toho dostanete :) chce to len trpezlivosť... Ja som nadávala keď úlohy chceli stále mince a ja nie a nie tolko zarobiť teraz by som mohla lopatou prehadzovat.... Takze myslite na to, ze na úvod je vsetko tazke, nespravodlivé, zdlhave ale ak sa trosku vytiahnete... veľkolepymi budovami časom to pôjde oveľa lepšie a jednoduchšie ✌
To je sice velmi pekne ale tu ide o to ze je nespravodlive ze tie predmety nevracia. Btw neciem ci su toto zaciatky ked som v progresivnej ére☺.
 

Rhando

Aktívny člen
Martines Ceasar podľa tvojho vyjadrovania si ešte len v začiatkoch ;) Takto ako to je, to aspoň núti hráčov rozmýšľať a snažiť sa. Keby to spravili tak ako chceš ti, tak by sa vyjednávanie stalo až moc jednoduchým
 

Martines Ceasar

Nový člen
Martines Ceasar podľa tvojho vyjadrovania si ešte len v začiatkoch ;) Takto ako to je, to aspoň núti hráčov rozmýšľať a snažiť sa. Keby to spravili tak ako chceš ti, tak by sa vyjednávanie stalo až moc jednoduchým
Neviem ako beries zaciatky, ale som v progresívnej ére (to je za polovicou dob celej hry ) a ide hlavne o to ze to nedava zmysel. Chapes lebo v realite ti niekto nieco proste vrati ak to odmietne. A niekedy su to velmi vzacne tovary.
 

Rhando

Aktívny člen
Martines Ceasar to, že sa dostaneš do Progresívnej Doby z teba ešte nerobí skúseného hráča ;) Bol som 10 mesiacov v Progrese a videl som aký hráči sa reálne v Progresívnej Dobe nachádzajú. -Edit: Tak som si ťa vyhľadal a vidím, že si presne ten typ začiatočníka, za ktorého som ťa aj považoval...

Tebe to síce nedáva zmysel, ja ale znova opakujem, bolo by to nezdravé zjednodušenie celého vyjednávania, nenútilo by to hráčov rozmýšľať a snažiť sa. Toto je hra, ktorá má svoj systém, neporovnávaj ju s realitou...
 
Naposledy upravené :

Martines Ceasar

Nový člen
Martines Ceasar to, že sa dostaneš do Progresívnej Doby z teba ešte nerobí skúseného hráča ;) Bol som 10 mesiacov v Progrese a videl som aký hráči sa reálne v Progresívnej Dobe nachádzajú. -Edit: Tak som si ťa vyhľadal a vidím, že si presne ten typ začiatočníka, za ktorého som ťa aj považoval...

Tebe to síce nedáva zmysel, ja ale znova opakujem, bolo by to nezdravé zjednodušenie celého vyjednávania, nenútilo by to hráčov rozmýšľať a snažiť sa. Toto je hra, ktorá má svoj systém, neporovnávaj ju s realitou...
Povedať je ľahké. Ale čo je pre teba: ten typ zaciatocnika? Podla coho si to usudil? Mesto mam rozsiahle, obrany silne... Podla coho usudzujes moju "neskusenost"? Lebo ak som neskuseny a som za polkou hry, tak kedy budem "skuseny"?
 

Yvanhoe

Člen
Ešte doplním, že okrem VB aj Eventové budovy dosť pomôžu, ja napríklad mám v meste jedinú klasickú budovu z výskumu a to je Základňa pre vznášajúce sa tanky, inak mám len VB a Eventové budovy. S každým ďalším eventom budete postupne rásť a rásť, samozrejme na začiatku je veľmi dobré vychytať kvalitný cech, ktorý nie len poskytne tovary aké potrebujete, ale dá vám aj rady ohľadom vášho postupu a tie sú pre začínajúceho hráča to najcennejšie čo môže vo Forge dostať.

Príklad ako mi Eventové + VB zabezpečujú denný prísun tovaru:
vLdiAyV.jpg

Okrem toho mám tovary z Frotenacu za točenie opakovacích úloh.

Kto chce vedieť čo to je za okno tak:
Firefox: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/foe-helper/
Chrome: https://chrome.google.com/webstore/detail/foe-helper/bkagcmloachflbbkfmfiggipaelfamdf

ako dalej postupovat , ked sa mi to okno otvori, diky
 

Rhando

Aktívny člen
Ivan 123 to je len prehľad produkcie, hore na tých ikonkách sa preklikávaš na to, čo si chceš pozrieť. Dobré je to hlavne pri eventových budovách keď sa ti nechce rátať ručne koľko tovarov budeš mať dokopy, alebo koľko BV sa ti vyrobí.

Martines Ceasar ponáhľal si sa moc dopredu a aj to vidno na tvojom meste plus že máš problémy s vyjednávaním a chcel by si aby sa vracali tovary za nesprávnu voľbu. Pár postrehov z tvojho mesta:
1.) Mix budov od Doby Kamennej až po Progresívnu Éru, z Progresívnej Éry máš jedinú budovu, čím máš obrovsky zníženú výrobnú efektivitu tvojho mesta
2.) Neefektívne využité miesto v meste
3.) Nedostatočne zabezpečená výroba tovarov. Máš kopec továrni z dôb, ktoré sú ti už na nič a absolútne nemáš zabezpečenú výrobu tovarov ktoré potrebuješ pri vyjednávaní (Progresívna / Priemyselná), Eventové budovy nemáš aktualizované na aktuálnu dobu - aj tým sa pripravuješ o potrebné tovary.
Myslím si, že je veľmi nespravodlivé keď vo vyjednávaní niekto niečo neprijme, hra mi to už nevráti. Niekedy je to dosť veľká strata.

A niekedy su to velmi vzacne tovary.
Sťažuješ sa, aká je to veľká strata pre teba, ale absolútne nemáš zabezpečenú výrobu, tak ako sme ti písali vyššie, keby si ju mal, nepíšeš tieto veci.
 

Martines Ceasar

Nový člen
Ivan 123 to je len prehľad produkcie, hore na tých ikonkách sa preklikávaš na to, čo si chceš pozrieť. Dobré je to hlavne pri eventových budovách keď sa ti nechce rátať ručne koľko tovarov budeš mať dokopy, alebo koľko BV sa ti vyrobí.

Martines Ceasar ponáhľal si sa moc dopredu a aj to vidno na tvojom meste plus že máš problémy s vyjednávaním a chcel by si aby sa vracali tovary za nesprávnu voľbu. Pár postrehov z tvojho mesta:
1.) Mix budov od Doby Kamennej až po Progresívnu Éru, z Progresívnej Éry máš jedinú budovu, čím máš obrovsky zníženú výrobnú efektivitu tvojho mesta
2.) Neefektívne využité miesto v meste
3.) Nedostatočne zabezpečená výroba tovarov. Máš kopec továrni z dôb, ktoré sú ti už na nič a absolútne nemáš zabezpečenú výrobu tovarov ktoré potrebuješ pri vyjednávaní (Progresívna / Priemyselná), Eventové budovy nemáš aktualizované na aktuálnu dobu - aj tým sa pripravuješ o potrebné tovary.


Sťažuješ sa, aká je to veľká strata pre teba, ale absolútne nemáš zabezpečenú výrobu, tak ako sme ti písali vyššie, keby si ju mal, nepíšeš tieto veci.
Ja to mam s tymi tovarmi premyslene, nebudem si stavat jednu vyrobnu budovu z progresivnej ery ktora ma 7×4 velkost, ale radsej 3 z minulej doby a ked budem nieco potrebovat aj tak mi tu ponuku niekto, kto toho ma vela a to moje bude potrebovat vzdy prijme. A tak mam viac tovarov. Big brain taktiks.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore