• Historická udalosť 2024

    Vyskúšajte si svoje strategické schopnosti a prebojujte sa cez epické kartové bitky v našej najnovšej udalosti. Porazte bossov a získajte skvelé nové odmeny!

    Pre viac informácií kliknite tuto!

Zosilnenie a podpora vyjednávania

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

Venelarian

Nový člen
Chcel by som poprosiť o informáciu, či vývojári plánujú do budúcnosti zakomponovať do hry nejakú mechaniku na posilnenie, prípadne podporu vyjednávania.

Začal som hrať FoE pred pár mesiacmi, a keď tak plánujem do budúcnosti, nevidím extra podporu, čo sa týka vyjednávania. Áno, boje sú dominantnou súčasťou hry, ale sama hra ponúka možnosť byť neohrozený vojvodca a dobyvateľ, či šikovný obchodník. Každý aspekt hry ponúka možnosť riešiť situáciu bojom alebo vyjednávaním, no nenašiel som extra podporu tej druhej činnosti a použitia tovarov ako takých.

Pre porovnanie:

Vojsko má primárne posilnené útočné a obranné hodnoty ale vyjednávanie nič. Posilnenie v hostinci má posilnenie vo forme + 1 ťah, ale to sa vzťahuje len na expedície a je na to potrebná mena hostinca, čo nie je nápomocné v iných aspektoch hry.

Pre vyjednávanie je najdôležitejšia produkcia tovarov, ktorá je hre zastúpená či už pomocou veľkolepých alebo eventových budov, ale aj vojsko má zastúpené generovanie jednotiek.

Sú tu bonusy ako bonus k odmenám za úlohy, tovar z pomoci, pomocná ruka priateľa a dvojnásobný výber, všetko bonusy veľkolepých budov. Áno, taktiež vojnová korisť, plienenie a rabovanie, tovar z plienenia, ale to je opätovne naviazané na boj.

No a následne sú tu posledné bonusy ako vystrelenie rakety, vojnová korisť, pokročilá taktika, prvý úder a kritický zásah, ktoré ovplyvňujú a dávajú značnú výhodu len v boji.

Preto moja otázka je, či sa neplánuje alebo už nie je súčasťou hry mechanika, ktorá by bola nápomocná aj hráčom, ktorý nemajú až takú záľubu v bojových aspektoch, ale chcú obchodnou šikovnosťou zlepšiť budovanie svojho impéria. Napr. „vojnová korisť“ za vyjednávanie, šanca na vrátenie tovaru, šanca na ťah navyše prípadne šanca na akceptovanie zlého tovaru, šanca na odhalenie pozície pri štarte vyjednávania a podobne... )

Ospravedlňujem sa za siahodlhú esej, ale mal som pocit, že to v jednej vete nebude mať výpovednú hodnotu a už som sa nevedel zastaviť :)

Vopred vďaka za odpoveď, ak by aj bola negatívna, splní svoj účel do budúcnosti.
 

Rhando

Aktívny člen
FoeHints spomenul vo videu o nadchádzajúcej ére, že v nová VB by mala dávať bonus podobne ako dáva teraz Himeji, nie za boje, ale za vyjednávanie.

Ostatné veci čo si napísal (ako napríklad šanca na vrátenie tovaru, šanca na ťah navyše prípadne šanca na akceptovanie zlého tovaru, šanca na odhalenie pozície pri štarte vyjednávania a podobne... ) sú podľa mňa zbytočné a vyjednávanie by sa tým stalo len nezdravo jednoduchým.
 
Naposledy upravené :

Karasius

Nový člen
Mne napadla otázka, či by nebolo možné pridať do ponuky v hostinci ťah navyše pri vyjednávaní v cechových bojoch.
Ďakujem.
 

Venelarian

Nový člen
"Vojnová korisť" za vyjednávanie znie fajn.

A Ja netvrdím, že by vyjednávanie bolo ťažké. Ja som mal skôr na mysli, aby to nebolo výhradne len o masovaní tovar a nekonečných pokusoch. A nie sú bonusy Projekt Virgo, Kraken, Arktický skleník práve na to, aby uľahčovali boj prípadne poskytovali výhodu? A to naprieč celou hrou? Tak ako napísal Karasius, aj + ťah navyše, a stačí len šanca, a tým nemyslím len pre cechové boje, ale daily, eventy atď, by dala príležitosť aj na prípadne zvýšenie obtiažnosti vyjednávania.

Viem, že zavádzanie nových mechaník je obtiažne na vybalansovanie obtiažnosti, a určite nie všetkým sa to páči (viď St Patrick event, za mňa za novinku palec hore, realizácia trochu pokrivkáva), ale nie je to práve tá inovatívnosť, čo dokáže udržať hráča zaujatého produktom...

Ale ďakujem za odpoveď.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore