Cechové boje

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

maros1962

Člen
Navrhujem, aby sa v ďalších kolách PvP dávali dokopy iba rovnakopočetné cechy alebo nech sa pozastavia PvP, pokým tvorcovia neprehodnotia a neprenastavia odmeny (veď každým kolom málopočetné cechy budú doplácať na terajší stav, strácať pozície...). Alebo nech sa urobí prepočet získaných koruniek na počet členov cechu a cech bude odmenený iba týmto podielom (je to spravodlivejšie, tam sa prejaví aj vplyv neaktívnych členov). A bolo by dobré, čím skôr to všetko prenastaviť... už aj dve kolá narobili harakiri a každé ďalšie bez zmeny bude iba antimotivačné... Maroš
 

DeletedUser6741

Hosť
Zdravím,
Ja by som do cechových bojov dal aj nejakú bodovú mierku, aby sa vedelo, koľko bodov má dosiahnuť cech na postúpenie do vyššej ligy. Tak to je v podstate na slepo a nevieme koľko bodov máme dosiahnuť na vyššiu ligu. Náš cech mal v predošlých bojoch nazbierané cez 180000 bodov a nestačilo to, ostali sme v rovnakej lige.
Ďakujem.
 

DeletedUser1834

Hosť
Onéé, k teme nemame ziadne podporujuce ni odporujuce stanovisko len nas zaujala odpovet hraca gunit85.

Reakcia (nas cech nazbieral cez 180.000 bodov a nepostupil):
... lenny pan Ciudad Perdida za 342 vyjednavani a 49 bitiek ziskal 19 uzemi co v konecnom dosledku dalo 184.200 bodov. Znamenalo to postup do vyssej ligy.
A tak sa pytame:
Naozaj si cechovci hraca gunit85 by zasluzili postup do vyssej ligy?

Dodatok:
2sezona (skoncena) striebornej ligy (9.XII ?), cech Stredozem ziskal 266.1K a NEPOSTUPIL do zlatel ligy
... pretoze nahral malo bodov, jako posledny mozny zostupujuci z vyssej ligy, potrebnych na postup.
Zobrazenie potrebneho poctu bodov na postup by bolo DEMOTIVUJUCE (tak obvykle popisujovane) aj ked dovod je samozrejme dakde inde. Pretoze jako kuzelnici neprezradzaju svoje triky, ani karbanici si nedaju cumiet do karat, tak i pocet bodov na splnenie limitu pre postup do vyssej ligy bude UTAJENY
 
Naposledy upravené moderátorom:

Rhando

Aktívny člen
gunit85 lenže o postupe vyššie nerozhoduje počet bodov, ale konečné umiestnenie cechu po skončení kola a výsledné MMR po pričítani alebo odčítani MMR. Plus je ešte dôležitý faktor liga bojiska, my na C-éčku napríklad sme Zlatý cech, ale liga bojiska je Platinová (dostávame odmeny ako keby sme celi cech boli v Platine + aj územia majú požiadavky ako v Platine), teda v prípade zisku MMR dostaneme 2-násobné MMR a v prípade straty prídeme len o polovicu MMR.
q8Lmbho.jpg

Kpx8gWD.jpg

Zdroj: https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Guild_Battlegrounds
 
Naposledy upravené :

DeletedUser1834

Hosť
Predosly post 54 bojoveho letca japonskej eskadry, hovori za vsetko . Chcelo by to ale trolinka priblizit bo nie kazdy dokaze zulovy kamen prekusnut.
Jako bolo naznacene konečné umiestnenie cechu po skončení kola a výsledné MMR po pričítani alebo odčítani MMR .

Doplnenie:
umiestnenim v hornej polovici pelotonu je sanca postupit vyrazne vyssia
Ak skonci cech v strede je taknejako predurceny si ligu zopakovat.
Problemnastava ak cech skonci na poslednych miestach, vtedy sa s ligou velmi pravdepodobne rozluci a klesne do nizsej ligy (bronzova je dno kedy uz ani peklo neberie )
Takze cech striebornej ligy akonahle dosiahne minimalne hranicu 351 MMR je jednou nohou v zlatej lige.(kartinka 1 v predoslom poste)

Velky podiel na prisune Match Makink Rating (ako to prezentuju Inno) je nezanedbatelny pocet zucastnenych cechov co graficky je naznacene v kartinke c.2 v predoslom poste

MMR zahrna nielen ziskane bodove hodinove odmeny ale i pocet ziskanych uzemi z celkoveho poctu istom percentualnom vyjadreni.
Dalsim prvkom, ktory ma vplyv na udelenie vyssieho MMR je i ziskanie uzemia superovho cechu.
Budovy ktore je mozne stavat z cielom zvysenia prisunu hodinovej odmeny do rebricka, si stazenie dobitia superom maju takisto svoje bodove ohodnotenie nie zanedbateklne.
A z tohto gulasa vznika M.M.R.
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Pozastavenie Cechových bojov nie je v pláne. Nejaké zmeny alebo úpravy budú určite, avšak to si vyžiada aj svoj čas. Záleží od vývojárov.
 

DeletedUser6612

Hosť
Cafte...
Rad by som aby tvorcovia prehodnotili odmeny za celkove umiestnennie v Cechovych bojoch, kedze rozdiel medzi prvym a poslednym je fakt mizivy. Uz len fakt ze nejaky cech je vybrany do tej a tej skupiny mu dava sancu ziskat nenormalne mnozstvo bodov za nic.
1 miesto - 136 800 Koruniek + 39 ulomkov
8 miesto - 117 200 Koruniek + 28 ulomkov

Mizivy rozdiel a akurat cechy co aj bojuju a zapajaju sa do vyjednavani su na to "stratove" kedze ani tie odmeny ktore za boj/vyjednavanie ziskaju nie su nic moc.
Navrhujem preto aby cechy co neziskali ani 1 sektor, pripadne nedali ani boj a ani vyjednavaie , aby nedostali nic , pripadne max 1000 koruniek + 3 ulomky.

A dalsia vec ktora by sa podla mna hodila , aby mal cech svojho "Ministra vojny" pre cechove boje a ten clen by bol v podstate nejak oznaceny v profile cechu, aby ostatni videli kto to tam vedie. Ide o to , ze vojna ako taka nie je len o bojovani , ale aj o diplomacii.

Nieco na tento sposob :
<cech_mv.jpg>

Je to len navrh, o ktorom sme diskutovali u nas v cechu.

Cronotech
 

Prílohy

  • cech_mv.jpg
    cech_mv.jpg
    41,8 KB · Zobrazenia: 9

Danober

Aktívny člen
Ahoj Cronotech, k tvojej prvej pripomienke by som sa odkazal na casto kadene otazky:
Blau to tam pekne popisal a ak sa vyskytnu dalsie otazky, ktore este nezazneli tak predpokladam, ze to bude doplnene.
 

DeletedUser6612

Hosť
Ahoj Cronotech, k tvojej prvej pripomienke by som sa odkazal na casto kadene otazky:
Blau to tam pekne popisal a ak sa vyskytnu dalsie otazky, ktore este nezazneli tak predpokladam, ze to bude doplnene.

Ahoj Danober.
Ano toto som si cital uz davno ... mne ide o tom aby to zmenili. Je blbost aby ti co nespravia nic boli "zhruba" rovnako oceneni ako ti co sa snazia. Ako to funguje mi je jasne, ale podla mna to nefunguje spravne.
 

GamerMiki30

Aktívny člen
No z vlastnej skúsenosti viem že aj silný cech sa ocitne na chvoste v CB. Niekedy totiž cechy šetria na nové kolo. No viem, že som odbočil. Áno treba to upraviť, no musíme byť trpezliví. Hra nie je len pre slovensko ale pre mnohé krajiny. Blau robí čo môže.

A ešte k tomu ministrovi veď to stačí napísať k hráčovi, keď mu nastavujes funkcie...
 

Rhando

Aktívny člen
Tak ono pri CB je MMR aj tak najväčšia motivácia pre cech umiestniť sa čo najlepšie, to má totiž výrazný vplyv na prestíž cechu. Možno aj pre to sú takto nastavené odmeny v podobe sily cechu + úlomkov sochy cti.
 

Sanny75

Nový člen
Ahojte, mala by som taky navrh, ktory vyplynul z hry.
Nemohli by vyvojari pridat do hry informaciu, ktory konkretny hrac dobyl uzemie, nielen kedy bolo uzemie dobyte? Tak ako pise kto tam co postavil? Dost by to pomohlo :)
 

Leo Nádherný 5

Nový člen
Ja by som rad navrhol ci je mozne rozdelit najsilnejsie cechy do viacerych lig.. ked uz je dostatocny pocet cechov nato...lebo uz 4 sezonu sa proti nam spojili 3 cechy a to proste nejde...toto uz nieje o sutazivosti...

Sk server Cirgard
 

DeletedUser6748

Hosť
K cehovým bojom by som chcel pridať:

1. K bodu vyššie by som pridal, že keď už je dosť cechov v napríklad v platinovej lige nerozdelovať ich podľa MMR ale náhodne lebo už 3x po sebe hráme s tými istými 3-4 cechmi, čo sa spojili a hrajú 120 ľudí proti nám 40tim a bojisko vyzerá asi tak, že 3 cechy vôbec nič nerobia, na seba vôbec neútočia, pozamykali navzájom sektory a neni kde bojovať. Piaty cech na mape sa na to úplne vykašlal, lebo to nemá význam - takže 10 dní sa v Cechových bojoch absolutne nič nedeje. Všetci iba čakajú čo spravíme my - veľmi zábavné. Svet je Cirgard tak každý si domyslí o aké odvážne cechy ide :)

2. Neviem ako takú situáciu riešiť, možno dávať penalizáciu za nezatváranie sektorov, napríklad ak sa sektor drží na 100+ stretoch viac ako 10 minút tak zobrať z neho 10 bojov, nad 30 minút 20 bojov nad hodinu 30 bojov a podobne. To zamedzí dohodám a zablokovania sektorov. Nie je to ideálne ale isto tu múdre hlavy niečo rozumné navrhnú.

Ďakujem
 

GamerMiki30

Aktívny člen
To že niektorí stoja v sektore aj pol dňa je z troch dôvodov jasné
1. Taktika
2. Nedostatok vojska a surovín
3. Nesudrznost cechu-každý útočí niekam inam...
 

Rhando

Aktívny člen
lemings Nechce sa mi veriť že by 73 členný cech dovolil takmer polovici hráčov, aby sa vôbec nezapájali do CB...

Inak je to sranda. Najprv sa tu na fóre sťažovali malé cechy na tie veľké aké je to nefér, že veľký cech bez problémov obsadí celú mapu a oni nič nezmôžu. A teraz sa tu veľký cech sťažuje, že si malé cechy našli spôsob ako ho poraziť :D
 
Naposledy upravené :

DeletedUser6748

Hosť
My nie sme závisláci a máme pre členov cechu benevolentnejšie podmienky ako nešpecifikované cechy čo hrajú proti nám. Ak bereš TOP 2 kde všetci musia hrať nonstop a na maximum tak u nás takto hrá možno tak ani nie polovica, čiže je nás ešte menej ako jeden z nich. Zabávame sa hrou, prečo by sme riešili nedajbože vyhadzovali niekoho koho to nebaví. Takže by som ich nenazýval malými cechmi ked majú 44 hráčov - keby to bolo jeden proti jednému max 2 proti jednému dá sa to zvládnuť možno ale ak sa dohodnú 3-4 cechy (3x viac ludí čo hrajú naplno s výhodou že si môžu preberať sektory medzi sebou lebo sú v separátnych cechoch) čo sú bežne proti nám tak to nemá zmysel. Ale ak ich to tak baví, nič nerobiť 2 týždne tak ok :) Je to dosť lahké si nájsť spôsob ako štyria poraziť jedného pri takomto type hry :) So Good Luck
 

Danober

Aktívny člen
patrím medzi tých, ktorí písali na začiatku o tom, že je nespravodlivé rozdelenie síl ak má cech málo hráčov a áno sme malý cech, máme 6 členov. a ako sa píše vyššie, tak 44 členov v cechu nie je malý cech.
to že našli stratégiu v spolupráci medzi cechmi je samozrejme ich výhodou. dá sa to považovať za stratégiu, ktorá sa dala po pár kolách predpokladať.
ďalšia úroveň stratégie môže byť v tom, že sa všetky cechy v danom kole dohodnú na konečnom umiestnení a v podstate minú minimum zdrojov a získajú odmeny ;)
 

DeletedUser6748

Hosť
Ono to neni o počte členov cechu, ale o počte AKTÍVNYCH členov cechu, poznám aj 80členný cech, ktorý by ste aj šiesti hravo porazili ;-) Takže to balancovanie musí byť podľa sily v predchádzajúcich bojoch to majú prepracované dobre zas.
 

Rhando

Aktívny člen
Ono to neni o počte členov cechu, ale o počte AKTÍVNYCH členov cechu,
Tak potom my prosím vysvetli, odkiaľ si zobral túto vec:
hráme s tými istými 3-4 cechmi, čo sa spojili a hrajú 120 ľudí proti nám 40tim
ak sa dohodnú 3-4 cechy (3x viac ludí čo hrajú naplno s výhodou že si môžu preberať sektory medzi sebou lebo sú v separátnych cechoch)
a je to nielen tvoj argument, ale viacerých hráčov od vás na Globalnom Chate, vysvetli mi teda, prečo nás sčítavate a oháňate sa tým číslom ako písmom svätým, a píšete ako vás v tak veľkej presile valcujeme, keď predsa sám píšeš, že:
Ono to neni o počte členov cechu, ale o počte AKTÍVNYCH členov cechu

Vy teda hráte len 40 zo 73, ale ostatný podľa vás sú závisláci a komplet všetci 120 hrajú proti vám na plných 100% :D
 
Naposledy upravené :
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore