Cechové boje

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser6748

Hosť
Myslím že to netreba komentovať vieme ako to funguje v TOP2 cechoch nie? šak si členom ;-)

Ako nám to je jedno, hrajte si ako chcete keď vás baví 2 týždne nič nerobiť a spojiť sa prvý, druhý a štvrtý cech v rebríčku a poistiť si pre istotu ešte 6ty proti 5temu tak to klobúk dole ;-)
 
Naposledy upravené moderátorom:

Saturn

Nový člen
Mám otázku do pléna:
Dajú sa vymazať 3 paláce, alebo 3 pevnosti ktoré zvyšujú percentami počet potrebných stretov pred ich dokončením? Ich vymazaním sa totižto zase zníži počet potrebných stretov
 

DeletedUser7054

Hosť
Dajú, ale asi to bude tak ako po ich dokončení, že nedostanete naspäť tovary.
 

Gemini83

Nový člen
Ahojte, mala by som taky navrh, ktory vyplynul z hry.
Nemohli by vyvojari pridat do hry informaciu, ktory konkretny hrac dobyl uzemie, nielen kedy bolo uzemie dobyte? Tak ako pise kto tam co postavil? Dost by to pomohlo :)
Tiež som doplnenie prehladu cinnosti konkretne to co funguje aj v cvc Event List kde vidno kto kedy a kde utocil.prehlad to ze sa brebral alebo bol stratený sektor prípadne ze kto postavil nejaku sochu v sektore je nepostačujuce.
 

DeletedUser6748

Hosť
Ja mám ešte návrh na značenie cechov v jednotlivých ligách - myslím ten odznak pri cechu v rebríčku cechov. Dalo by sa to označiť jednoznačne viditeľne. Však Strieborná, Platinová a Diamantová vyzerajú rovnako šedo - chcelo by to viac kreativity. Ďakujem vývojárom za zmenu ;-)
 

maros1962

Člen
Dlho som tu nebol - možno sa to tu už riešilo, ale ďalšia absurdita, ktorú som si dnes uvedomil. Ide o tzv. sťaženie. Totálna diskriminácia malého cechu. Ako sme tu už viacerí písali, ak má cech 70 členov (berme, že všetci sa zapoja do cechových bojov), tak v striebornej lige stačí, aby každý vybojoval jednu bitku a provincia je jeho. Jednočlenný cech - vtedy musí člen vybojovať 70 bitiek. A aby to nemal jednoduché, tak po každej piatej bitke sa mu to sťažuje, Pri vyjednávaní narastá počet žiadaného materiálu na 2, ks (t .j. 10 ),po 12. bitke už na tri (t. j. na 15), atď. samozrejme, že o polnoci sa sťaženie vynuluje, lenže prerušiť bitky/vyjednávanie znamená, že ostatné viacpočetné cexhy už sú ďaleko pred ním. Pán Blau, dalo by sa to reklamovať? Nechápem ten princíp sťaženia. Je to naozaj iba ďalšia diskriminácia málopočetných cechov. M.
 

GamerMiki30

Aktívny člen
Minulú sezónu sme bojovali aj proti malopocetnym a nevzdávali sa. Je to skôr o vyspelosti daných hráčov. Ak chceš menšie sťaženie stavať treba na to budovy. Keby to sťaženie nebolo tak mnohopočetné cechy by valcovali mapy totálne. Môj názor.
 

Rhando

Aktívny člen
Presne ako pisal GamerMiki30, treba stavať Obliehacie tábory. Napríklad ja som teraz odbojoval 50 bojov a sťaženie sa mi nezvýšilo ani o jeden bod ;)
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Cechové boje neboli vytvorené tak, aby cech s 1 členom mal konkurovať a byť úspešný voči cechu, čo má 70 členov. Ak takto niekto uvažuje, tak bude určite sklamaný, lebo to takto nebude nikdy fungovať. Všetci však majú možnosť získavať odmeny, cechové boje sú prístupnejšie ako CvC. Áno, taká "diskriminácia" voči mini cechom, ktoré pomýšľajú na tie najvyššie ligy a priečky, tu je zrejmá, avšak dá sa odstrániť prijatím nových členov do cechu, čo je aj vedľajší zámer od tvorcov hry. Sťaženie funguje v poriadku, veď presne, keby nebolo žiadne také obmedzenie, tak to už by vôbec nemal malý cech žiadnu šancu.
 
A nie vzdy je to tak . Ja mam cech o 6 hracov a bojujeme proti 3 cechom co maju cca 60-80 hracov. Ale polovina ich hracov je neaktivna. Tak ze aj maly cech ma sancu. Samozrejme nie vdzdy :D.

1.png
 

Frantbod

Nový člen
Ahoj, mám doplňujúci návrh k Sanny75. V našom cechu je 40 hráčov. Pri cechových bojoch je takmer nemožné koordinovať taký počet hráčov. Veľmi by pomohlo, keby podobne ako pri cechovej expedícii preklikávali názvy hráčov ktorí práve na danom sektore hrajú. Je to prosba na vývojárov.
 

maros1962

Člen
Cechové boje neboli vytvorené tak, aby cech s 1 členom mal konkurovať a byť úspešný voči cechu, čo má 70 členov. Ak takto niekto uvažuje, tak bude určite sklamaný, lebo to takto nebude nikdy fungovať. Všetci však majú možnosť získavať odmeny, cechové boje sú prístupnejšie ako CvC. Áno, taká "diskriminácia" voči mini cechom, ktoré pomýšľajú na tie najvyššie ligy a priečky, tu je zrejmá, avšak dá sa odstrániť prijatím nových členov do cechu, čo je aj vedľajší zámer od tvorcov hry. Sťaženie funguje v poriadku, veď presne, keby nebolo žiadne také obmedzenie, tak to už by vôbec nemal malý cech žiadnu šancu.
Absolútny nesúhlas a totálne nepochopenie - a totálna kravina - Tvoja odpoveď. Prepáč, ale toto je vrchol drzosti- takáto nezmyselná odpoved. Veď ak v 35 člennom cechu stačí na získanie provincie iba to, aby každý člen cechu vybojoval 2 bitky, tak v jednočlennom cechu ich musí vybojovať 70. Po 5, 8, 12, atď bitkách sa zvyšuje sťaženie. tak aká výhoda pre jednočlenný cech, aké obmedzenie pre viacčlenný cech? Rozmýšľaš nad tým, čo píšeš? Asi ťažko... M.
 

maros1962

Člen
Absolútny nesúhlas a totálne nepochopenie - a totálna kravina - Tvoja odpoveď. Prepáč, ale toto je vrchol drzosti- takáto nezmyselná odpoved. Veď ak v 35 člennom cechu stačí na získanie provincie iba to, aby každý člen cechu vybojoval 2 bitky, tak v jednočlennom cechu ich musí vybojovať 70. Po 5, 8, 12, atď bitkách sa zvyšuje sťaženie. tak aká výhoda pre jednočlenný cech, aké obmedzenie pre viacčlenný cech? Rozmýšľaš nad tým, čo píšeš? Asi ťažko... M.
A neustále poukazujete na to, že nie každý člen vo viacčlennom cechu je aktívny. Ok. Stačí ak je to každý tretí, aj tak to postačuje na to, aby to prevalcovalo málopočetný cech. a rád by som čítal originál odpoveď tvorcov hry, nie Vaše a Tvoje nezmyselné zdôvodňovanie... a domnievanie sa. Daj im konkrétnu otázku a ich konkrétnu odpoveď - a zverejni ich... M.
 

GamerMiki30

Aktívny člen
Maroš skús niečo rozumné navrhnúť, keď už. Každý, kto to tu číta, vidí od teba stále to isté. Ver mi, Blau robí všetko, čo je v jeho silách.
 

DeletedUser7054

Hosť
Ja si myslím, že je to navrhnuté dobre. Teraz má náš cech 5 členov, sme v zlatej lige, aj traja sme sa predtým dokázali dostať do zlatej ligy, takže to nie je nemožné ani pre malý cech. Ale teraz sme v skupine poslední, lebo chceme zostúpiť do striebornej ligy. Sme v cechovom rebríčku na 35. mieste a dáva nám to vždy dobrých súperov, v predchádzajúcich bojoch sme mali proti sebe cech, ktorý bol na 8. mieste, takže my nemáme v úmysle posúvať sa dopredu. Maroš, tvoj cech v Brisgarde je na 116. mieste, ste šiesti, momentálne v striebornej lige, tak nechápem, v čom je problém. Lebo to nebude iba viacčlennými cechmi, tí sú v každej skupine. Neviem čo by si písal, keby sa váš cech dostal medzi 30 najlepších cechov. Lebo to nie je až také ťažké, ťažšie je sa tam udržať. A s tvojím prístupom sa tam ani nedostanete.
 

Rhando

Aktívny člen
a rád by som čítal originál odpoveď tvorcov hry, nie Vaše a Tvoje nezmyselné zdôvodňovanie... a domnievanie sa. Daj im konkrétnu otázku a ich konkrétnu odpoveď - a zverejni ich... M.

To už môžeš, stačí nebyť lenivý a trochu aj hľadať cez uja google ;) Existuje taká vec ako Beta Server, ten má svoje fórum pre hráčov, ktorý hrajú na Bete a tam je informácii habadej (ja osobne tam nechodím, ale čo som čítal na CZ fóre, vývojári tam aspoň ako tak odpovedajú na spätnú väzbu od hráčov z bety). Link ti nejdem dávať, nájdi si sám :)

misko006 Na českom fóre to podľa mňa krásne zhrnuli :
jsi v malém cechu, máte velkou výhodu v expe - je jednodušší přimět 10 lidí udělat expe na 64 bojů než 80
jsi ve velkém cechu je jednodušší udělat něco v bitevkách oproti malému cechu..

je na každém jestli chce hrát v malém komorním cechu nebo ve velkém: v každém případě musí potom počítat s následky svého rozhodnutí
 
Naposledy upravené :

Danober

Aktívny člen
ten príspevok z českého fóra ma dosť pobavil, prirovnal by som to k porovnaniu hrášku a melóna :D
teda hlavne z pohľadu odmeny ktorá je po ukončení expe a CB. Takže veľký cech má výhodu v tom že môže získať odmenu v CB niekoľko 100 000 koruniek a malý cech má výhodu v tom, že môže získať v expe odmenu niekoľko 1000 koruniek.
s týmto vyjadrením by som sa moc neoháňal, ale pobavilo ma to ;)
v expe je to spravodlivé v tom že ak robíš cechovú expedíciu, musí sa zúčastniť celý cech
v cechových bojoch je rozdiel v tom, že ak vás je veľa tak stačí percento z hráčov v každom kole na zaistenie úspechu, ostatný môžu odpočívať, šetriť vojakov a suroviny.
zámerne som zvýraznil to slovíčko, ak sa teda jedná o cechový úspech v CB mala by byť aspoň jedna z podmienok pre celý cech, podobne ako je to v expedícii.
dobrou motiváciou by mohlo byť percentuálne zníženie odmeny ak sa nezapojí celý cech do CB, prípadne percentuálne navýšenie sťaženia podľa počtu hráčov v cechu, to by sily vyrovnalo alebo minimálne motivovalo hráčov k aktivite a samozrejme cech by musel spolupracovať ako celok.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore