Návrhy k ďalšej aktualizácii

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser6016

Hosť
Navrhoval by som vytvoriť rebríček cechov v získavaní medajlii v expedíciach ako to je aj v cvc v jednotlivých svetoch.To by som veľmi privítal.
 

DeletedUser5364

Hosť
ja by som navrhoval rozšíriť množstvo priatelov na lište priatelov ,141 je málo a aj zvýšiť počet poslaných žiadosti na priatelstvo ,preto že po 80ke sa už posielať nedá a kôli niekomu koho by chcel hrač pridať medzi priatelov by musel 62ks vyhodiť ,čo je neprístupne ,, aspon môcť mať 300ks priatelov a do 300 aj mať možnosť posielať (priklad)
 

DeletedUser5763

Hosť
Potesilo by, keby sa pri ulozeni skryse rogue nezamkli za diamanty otvorene sloty ked ich opäť vytiahnem z inventara..
 

DeletedUser6098

Hosť
NÁVRH 1:
Radnica - Novinky - História udalostí

Dôvod a zmysel:

Ako iste uznáte hra by mala obsahovať z dlhodobého hľadiska možnosti pre užívateľa, aby nemusel používať excel či nebodaj zápisník a tomuto budú venované moje dva návrhy (ako príklad neviem si predstaviť hru online poker, aby som o hráčovi musel hľadať záznamy v zápisníku). Tento prvý návrh je ohľadom histórie udalostí s konkrétnym hráčom. Mám kopec ľudí v cechu, 140 priateľov a každý týždeň minimálne 70 susedov. Všade sa menia aj ľudia, niekde častejšie niekde menej častejšie. Nie je reálne, bez dôkladného zapisovania si, vedieť či konkrétna osoba vás motivuje alebo vy ju, vstupuje do krčmy alebo vy jej, obchodovali ste s touto osobou tovar, dala vám body na budovu alebo vy jej. Nemáte šancu z dlhodobého hľadiska tieto veci v hre nikde nájsť. Ja potom vyrabujem niekoho, kto mi pridavál v minulosti body na budovu. Prípadne niekoho motivujem a ten na mňa útočil a raboval ma v minulosti. Do krčmy mi napríklad vojde 4krát za mesiac, ale ja jemu 30krát. Ja niekoho motivujem denne, ale on nie urobí tak iba občas. S niekým vymieňam body alebo tovar a zapisovať si to všade kto koľko dal dokopy kedy na akú budovu. Takto jednucho pri každom hráčovi budem presne vedieť našu spoločnú históriu deň po dni aj sumár.

Popis:
Na hlavnej stránke môjho mesta sú dve možnosti ako sa k histórii udalostí s konkrétnym hráčom dostať. Dostanem sa tam napríklad cez Radnica-Novinky-História udalostí-Meno hráča. Vidím tam históriu udalostí za ostatných 5 dní. Z toho nestuším či ten hráč ma niekedy ako sused raboval, nemotivoval alebo ako sused chodí málo do krčmy, odmietol žiadosť, vymieňal tovar a podobne. Mala by tam byť aspoň 1-3 mesačná história, kde jasnejšie a konkrétnejšie uvidím dlhodobejšiu priateľskú či susedskú spoluprácu a hlavne treba pridať sumár udalostí s konkrétnym hráčom.

Sumár by mal obsahovať (názov udalosti, ja koľkokrát som danú udalosť vykonal, hráč koľkokrát danú udalosť vykonal):
Celkový počet motivácií alebo zdokonalení
Vy ... 184
Meno hráča ... 108
Celkový počet návštev v hostinci
Vy ... 184
Meno hráča ... 17 (ako príklad som dal moje rovnaké počty a odlišné toho istého hráča .. takého nepotrebujem ako priateľa, ale momentálne nemám možnosť to zistiť)
Celkový počet napadnutí a rabovaní
Celkový počet výskumných bodov
Celkový počet obchodov

K histórii udalostí a k sumáru s konkrétnym hráčom by sa malo dostať jednoduchšie. V dolnom okraji kde motivujete hráčo, susedov a vykonávate všetky udalosti s hráčmi v cechu, susedstve či prateľstve má každý hráč po kliknutí na jeho meno zobrazené: veľkolepé budovy, napísať správu, pozvať do cechu, odobrať ako priateľ a ignorovať ... tam presne by mala byť ďalšia položka "história udalostí" a po kliknutí na ňu mi otvorí presne históriu udalostí už s týmto konkrétnym hráčom, kde si budem vedieť pozrieť aj ten celkový sumár.

Takto ma napríklad niekto požiada o priateľstvo, kliknem si na našu vzájomnú históriu, uvidím, že hráč už kedysi musel byť môj priateľ, keďže v sumár mi ukáže, že som jeho krčmu navštívil 184krát on moju 17 a asi práve preto som ukončil s daným hráčom priateľstvo, ale kto by si to pri takomto počte hráčov pamätal. Na toto by mohla slúžiť možno aspoň náhrada návrhu 1 a tým by bol návrh 2.

NÁVRH 2:
Poznámky o hráčoch

Ako som spomínal v úvode nikde ale naozaj nikde si neviem robiť poznámky o hráčovi. V pokri to funguje tak, že keď podržíte kurzor na hráčovi zobrazí vám VAŠE poznámky o danom hráčov .... samozrejme musí pri jeho mene existovať možnosť "poznámky o hráčovi" ... takto keď si raz napíšem u jeho mena ostane to kým to ja nezmením napríklad:
- nemotivuje, nepridávaj si ho medzi priateľov
- nerabuj mu to a to nevyrába naplno, neútoč silná obrana, bráni 4xvojak,2kone,1delo,1rogue
- útočí a rabuje zosilni obranu, daj si 24hod výroby, použi štít atď
- pomohol s tovarom na oblúk
- dal výskumné body, neútočiť

Dúfam, že návrhy neboli komplikovane napísané, keďže by malo ísť naozaj o skôr samozrejmé veci ku každej hre. Naozaj si neviem predstaviť hrať poker či túto hru, aby som nemal poznámky a históriu o hráčoch (súperoch či priateľoch).

S pozdravom
 

DeletedUser6016

Hosť
Môj ďalší návrh by bol k expedíciam. Ako top cenu by som po prejdení celej expedície dal levelovanie VB.
 

DeletedUser5785

Hosť
to je super odmena :)

ale realisticky sa mi podmienky ziskania vidia takto... ako jedna z odmien za poslednu zrazku a s nizkou pravdepodobnostou ziskania...a musela by sa pouzit hned...
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Hosť
Pod pojmov z nízkou pravdepodobnosťou získania sa skrýva pojem že za cca 50 expedícii to získaš raz to sa potom budú hráči sťažovať že to tam je ale nejde to získať. No ale keď si predstaviť ešte aj také veľké množstvo BV tak sa musí upraviť na ukazovateľovy BV počet teraz je tam aktuálne 100 bodov. A nemyslím si že toto vývojári dovolia. Takže nápad vpohode ale nezrealizovatelni...
Prepáčte že ničím ilúzie
 

Afynyth

Člen
ešte aj také veľké množstvo BV tak sa musí upraviť na ukazovateľovy BV počet teraz je tam aktuálne 100 bodov.
Neviem ako si to myslel. Akože by dostal dotyčný toľko bodov? To by tak asi nefungovalo. Už to tu vlastne aj existovalo, čo si pamätám. Bola to norm. vec v inventári, ktorú si mohol použiť na VB a zvýšiť jej úroveň o 1.
 

DeletedUser6016

Hosť
Pod pojmov z nízkou pravdepodobnosťou získania sa skrýva pojem že za cca 50 expedícii to získaš raz to sa potom budú hráči sťažovať že to tam je ale nejde to získať. No ale keď si predstaviť ešte aj také veľké množstvo BV tak sa musí upraviť na ukazovateľovy BV počet teraz je tam aktuálne 100 bodov. A nemyslím si že toto vývojári dovolia. Takže nápad vpohode ale nezrealizovatelni...
Prepáčte že ničím ilúzie

no ja som si to skôr predstavoval tak ako keď dostaneš súpravu na obnovu budovy danej erý. Nie že by sa dostali body výskumu. A to by sa použilo na danú VB.
Ale to bol skôr len výplod fantázie ako súci návrh. :D
 

DeletedUser5808

Hosť
1. Aby mohli medzi sebou obchodovat aj priatelia bez nutnosti zaplatenia BV.
2. Aby hover nad postavenou budovou zobrazoval aj, ci dana budova potrebuje cestu, alebo nie. Toto je uzitocne, ked musi clovek prestavat mesto...
3. Presuvanie budov zo suprav - ked presuniem budovu zo supravy mimo ostatne, spolocny bonus zanikne aj ked ostatne budovy presuniem hned k nej alebo ju vratim na povodne miesto. Bolo by fajn, keby sa spolocny bonus nestratil, kym nedokoncim presuvanie.
 

DeletedUser5808

Hosť
Navrhujem zapracovat do prehladu prispevkov do cechovej pokladnice moznost stiahnut ten zoznam, napr. ako csv subor.
Hodne by to ulahcilo vodcom cechov prehlady, kto ako prispieva...
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore