• Historická udalosť 2024

    Vyskúšajte si svoje strategické schopnosti a prebojujte sa cez epické kartové bitky v našej najnovšej udalosti. Porazte bossov a získajte skvelé nové odmeny!

    Pre viac informácií kliknite tuto!

Diskusia Diskusia: Kultúrne usadlosti

  • Zakladateľ témy DeletedUser4
  • Vytvorené
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser5726

Hosť
hram to na Beta verzi a zo strategiou a bojom nic moc nema spolocne a ked mas si kupovat uzemie jedno za 500 diamantov a po skonceni a splneni udalosti ti uzemie nezostane a je to len o tom aby si vyrabal veci a robil ako vyskum a ziadene boje a ked ziskas napriklad ygrasiil mas tam 1 bod a 2 % utoku a zabijes sedenim pri hre iba kvoli tomuto ked si menis body tak za tyzden maju niektory hraci pluss aj 4 % k boju ked maju vyzsie budovy lvl mali nieco insie riesit radsej ako takuto sekciu hry mali spravit tak aby bola maximalna uroven VB alebo aby sa nedali prepustit sectory tak ze opustis 2 rady a zamknes pristupove sectory do cvc a tym padom sa stavaju boje cvc pre par cechov ktory uz maju svoje vb na vysokej urovni a novy hraci si potom povedia naco hrat cvc ked ledva naskriabe cca 100 vojakov a druhy hrac ktory zacal hru hrat od zaciatku cca 7 rokov hra funguje ma alkatraz na 70 lvl tak ma dene 70 vojakaov a zcasom sa mu nazbiera cez 5000 vojakjov moze hrat automat taketo veci by mali riesit aby zkvalitnili hru nie pridavali nove veci ktore aj tak viac ako polovica hracov podla mna hrat nebude
 

DeletedUser6191

Hosť
Okej iba otázka toto je len event? Ktorý sa skončí a všetko zmyzne? Alebo to je noane už na trvalo? Lebo keď to je event tak to ani plniť.... Takže čo to je?
 

DeletedUser5726

Hosť
nie ono je to viac menej na trvalo to mas len cas na to aby si ziskal casti dalsieho lvl ako zbieras casti na svatinu potom ked nazbieras vsetky tak si mozes ubgadnut uroven ked stihnes do 12 dni ziskas 6 ulomkov za 16 dni 4 a za 19 len jeden obrazne teraz casovo neviem ako to je ale ked to splnis po uplinuti casu nemas ziadne ulomky
 

DeletedUser1834

Hosť
... zo strategiou a bojom nic moc nema spolocne a ked mas si kupovat uzemie jedno za 500 diamantov a po skonceni a splneni udalosti ti uzemie nezostane

Moj priatelu, ani netusis jako sa len v pomatenosti mylis. Spravne si podotkol ze jednou z hlavnych odmien je ygrasiil, ktory mozno vylepsit upgradmi na konecnu uroven (zatial 9) kedy dava +8 fp, 10 nahodnych tovarov a ma +10% do utoku. Mat takych stromcekov 10 sice 3x3x policka ...
Potom su tu vyslanci a nakolko na bete nehram (garafika nestiha) neznam ci do radnice v meste
pribudnu a ci len na sever pridu. Davaju totiz benefity dost uzitocne bez namahy a zadarmo.Len ich treba ziskat.

... mali nieco insie riesit radsej ako takuto sekciu hry mali spravit tak aby bola maximalna uroven VB alebo aby sa nedali prepustit sectory tak ze opustis 2 rady a zamknes pristupove sectory do cvc a tym padom sa stavaju boje cvc pre par cechov ktory uz maju svoje vb na vysokej urovni a novy hraci si potom povedia naco hrat cvc ked ledva naskriabe cca 100 vojakov a druhy hrac ktory zacal hru hrat od zaciatku cca 7 rokov hra funguje ma alkatraz na 70 lvl tak ma dene 70 vojakaov a zcasom sa mu nazbiera cez 5000 vojakjov moze hrat automat taketo veci by mali riesit aby zkvalitnili hru

Toto zamyslenie patri inam a nie do dojmov z kulturnej udalosti.

Zaverom:
Kto mi posiela k Ragnarovi na sever tucniakov by mi vychlastali vsetku medovinu nech stym okamzite prestane. V opacnom pripade bude vykopana vojnova sekera !
 

DeletedUser6191

Hosť
Keď dokončím tých 20 úloh osada zmyzne a už sa to skončilo? Alebo to ostáva a mam to ako novy prídavok hry na vždy? Stále mi to není jasné. Proste po splnený 20 úloh to zostáva a moja dedinka dosiahla nový lvl ale ostáva to? Alebo sa zmaže loď zmyzne a koniec?
 

DeletedUser1834

Hosť
Ano zmizne, nie neskoncilo, ak vobec dokoncis ked dokoncis ...
(Na druhej strane si treba uvedomit ze nist neni vacne.)

Pred dávnymi časmi Asovia zabili praobra Ymira a z jeho mŕtveho tela utvorili všetky jestvujúce veci. Yggdrasil je prvý strom, ktorý zasadili – je najväčší a najkrajší zo všetkých stromov, aké kedy rástli. Jeho koruna sa rozprestiera nad všetkými Deviatimi svetmi. Na vrchole sedí obor Hräswelgr v podobe orla a trepotaním svojich krídel vytvára vietor. Medzi jeho očami sedí jastrab Vedrfölnir. (zdroj wikipedia).

Mame tu docinenia s fanatickymi obdivovatelmi jasena (ako druhu stromu) zvaneho Yggdrasil, ktory mozno zveladit pomocou zatial max.8 vylepseni.
Uvodna sekvencia skonci po 22 (citaj dvadsatdva) dnoch, kedy semiacok ciernej diery pohlty tvoju vikingsku osadu a nastane ciernocierna tma, osada zmizne bez akejkolvek odmeny. Ktos dufa ze moze si klikat na ziskanie stromceka doaleluja sa myli aj ked to je vraj ludske.
Ale co je ludske? ... ved i clovek akoze predstavitel ludskosti je jediny zivocich vykoristujuci inych tvorov zivych, ktorych stvoril Odin vo svojej dobrotivosti by zaplnil prazdny svet a potesil svoj zrak! (male odbocenie)

Po ziskani malinkateho jasena Yggdrasil, dalsie kolo uplynie takmer o pol dna rychlejsie jako predchodzie uspesne kolo. Pokusov je nekonecne mnozstvo ci uz uspesne abo nie. Kazdopadne existuje limit a tym je 11 dni a 15 minut po 15/nekonecnej uspesnej vyprave, kedy svieca dohori kazdemu FoE playerovi.

NIE! tvoja dedinka nedosiahne ziadny lv. Bude nadalej taka ako ju tvorcovia ForgeOfEmpires stvorili, zasnezena a nevinna.

Existuje hypoteza, ze lod potrebna k ceste na sever k Ragnar Lodbrok je potopitelna vycinanim kosatky dravej vyskytujucej sa pri pobrezi tvojho mesta rodneho tak rado pustosivcej pristavy :/
 

atreyu

Člen
nie je šanca dokončiť usadlosť v 1. stanovenom limite, druhý sem tam stihnem ale LTT keď mi tá šanca na 4 násoobné množstvo tovaru padne max 2x v jednej usadlosti...
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Aj keď je to ťažké, možné to je. Treba veľa porozmýšľať nad tým, čo a kedy stavať, na čo sa sústrediť a nebáť sa prestavby.

Tu som ti našiel jeden návod (v angličtine): https://forum.us.forgeofempires.com/index.php?threads/amiars-simple-guide-to-settlement-gold.25236/

Jeden dobrý tip je, že napr. ak ti chýba diplomacia na odomknutie, môžeš dočasne zmazať cesty a miesto nich postaviť runové kamene.

Mne sa to inak tiež ešte nepodarilo, mal som "šťastie" na prekážky :)
 

atreyu

Člen
ja tomu rozumiem, taktiku veľmi dobre poznám, viem čo mazať a čo postaviť...ale keď mám pri posledných odomknutiach vyrobiť medovinu (pri vrbe)140x a potom (pri sieni)160x to nie je šanca ani pri troch medovinárstvach to zbúchať ak mi ani raz nepadne 4 násobné množstvo...
 

DeletedUser6968

Hosť
zdar, ak som zacal hrat za japoncov, prave hram druhy krat, tak ked opustim udalost, vyberiem si vikingov, dajme tomu ze za nich dokoncim celu udalost na max uroven budovy co je za odmenu, a vratim sa na japoncov, budem pokracovat tam kde som skoncil, resp, pojdem zas ten druhy pokus? alebo zas od shinto temple uroven 1 atd..? za odpoved vopred dakujem
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
zdar, ak som zacal hrat za japoncov, prave hram druhy krat, tak ked opustim udalost, vyberiem si vikingov, dajme tomu ze za nich dokoncim celu udalost na max uroven budovy co je za odmenu, a vratim sa na japoncov, budem pokracovat tam kde som skoncil, resp, pojdem zas ten druhy pokus? alebo zas od shinto temple uroven 1 atd..? za odpoved vopred dakujem

Hra si pamätá dokončené kultúrne usadlosti. Môžeš ich teda bez obáv striedať.

Viac si o tom môžeš prečítať tu: https://forum.sk.forgeofempires.com/index.php?threads/diskusia-feudálne-japonsko.2887/#post-18867
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore