Diskusia: Zima 2017

DeletedUser6153

Hosť
dnes na posledné hviezdy padlo https://prnt.sc/hp7xi2 už ani neviem tuším 11 pokusov a zistil som že pod 10 to je ozaj štastie natrafiť , tak našetrím už asi všetky a ešte raz skúsim tak možno budem mať set 4 ks, viac bez dia asi nemožné a dia dám radšej do rozšírení ak bude nejaká ok akcia na ne-hádam niečo dajú na sviatky v iných hrách to býva a 20 e im dám:))-napr.tie denné výzvy ma riadne nakopli bomba:)))
 
Naposledy upravené moderátorom:

uhe83

Aktívny člen
len dotaz, ked som chytil odmenu dvojnasobku a dalsia bola ukazat dve policka, preco ukazalo len dve odmeny a nedvojnasobilo to??? dalsia odmena bola zas svatyna znalosti, mal som len jednu, co je jasne, lebo nebol dvojnasobok, takze zdvojnasobenie sa len tak stratilo....

DOVOD???
 

DeletedUser5683

Hosť
Podľa tvojho popisu to vyzerá, že niektoré špeciálne odmeny sa nedajú kombinovať medzi sebou.
 

DeletedUser6336

Hosť
popišem vam o mojej dnešnej situacii - mal som za ciel vyhrať losiu luku (1 chyba), včera bola odmena skryša rogue o ktoru som nemal zaujem tak som hviezdy nepouzil, dnes po 4 pokusoch som luku nenašiel tak som začal použivať diamanty (2 chyba) nazbierane na expedicii atd ktore som vymenil za hviezdy použil som všetky čo som mal a dospel som k vysledku - Luka 0x a 5 nerozbalených darčekov samozrejme ani to ma nezastavilo tak som si cez sms narychlo kupil dalšie diamanty takže +2 pokusy po vymene (3 chyba) čo už som mal velmi velku šancu že tu luku už trafim samozrejme prvy rozbaleny darček bolo zamiešenie v tom momente som bol rad že som bol v robote inac by som mal po PC a s mojim dnešnym štastim aj po TV lebo tu by som isto trafil, ked som sa ukludnil klikol som si od zufalstva nahodne a v darčekoch bolo - strelec a body vyskumu takže smutok, zlosť a ponaučenie
!!!NENAMOTAŤ SA!!! :D
PS: ak nahodou bude sutaž o najsmutnejši pribeh zimneho eventu prosim zaradiť tento prispevok dakujem velmi pekne
dnes sa to podarilo 1 balik 2X, 2 balik losia luka
 

DeletedUser5683

Hosť
Potvrdené, presne tvoju situáciu som zažil dnes ja a neukázalo mi 4 odmeny, ale len dve. Minul som však viac hviezd a o diamantoch ani nehovorím. Jasné, že Losiu luku mi nedalo na prvýkrát. Následne som získal z úlohy 10 hviezd a získal som luku okamžite. Na porazené
 

uhe83

Aktívny člen
ani nevrav...
minule som minul 200 hviezd, ptm 160dia, ci 240 nevem a nic som neziskal.. to bolo na porazenie...
 

juri01

Aktívny člen
Potvrdené, presne tvoju situáciu som zažil dnes ja a neukázalo mi 4 odmeny, ale len dve. Minul som však viac hviezd a o diamantoch ani nehovorím. Jasné, že Losiu luku mi nedalo na prvýkrát. Následne som získal z úlohy 10 hviezd a získal som luku okamžite. Na porazené
Dvojitá odmena v kombinácii s ďalšou špeciálnou odmenou iba zdvojnásobí počet hviezd. Teda pri "ukázať 2" dá 6 hviezd namiesto 3 a pri "zamiešaní" dá 20 namiesto 10.
 

vi li

Nový člen
Ako máte rozmiestnené budovy v zimnej dedinke tak, aby ste mali všetky bonusy? už sa s tým hrám hodinu a stále nie a nie nájsť optimálne rozmiestnenie budov. prntscrn by pomohol... vdaka
 

DeletedUser5929

Hosť
rozmiestnil som všetky budovy podla obrazku a "slameny stan" mi nedava tovar .."cukrarova budka" a " hračkarova budka " mi nedava bod vyskumu
ak to ma fakt kdosi v celku dajte printscreen ..vdaka
 

DeletedUser5683

Hosť
Nemám ešte všetky budovy z tohto eventu, ale ponúkam nadhľad tých čo už mám postavené:

rozlozenie-budov.jpg

Budovy som staval podľa tohto obrázku:

winter_event_budovy_2017.png

Momentálne mám tieto bonusy z budov (Neskorý stredovek):

  1. Hračkárova búdka - 3367 mincí, 3099 produkcie, 5 surovín, ukazuje mi štvrtú chýbajúcu nepripojenú budovu, vďaka ktorej by som ešte získal 1 BV. Podľa obrázku však neviem, kde by som túto budovu mohol pripojiť. Hračkárova búdka vyžaduje pripojenie s cestou.
  2. Drotárov stan - 120 spokojnosti, 2% mincí, ukazuje mi tretiu chýbajúcu nepripojenú budovu, vďaka ktorej by som ešte získal 3% mincí navyše. Avšak podľa obrázku neviem, kde by som túto budovu mohol pripojiť. Drotárov stan nevyžaduje pripojenie s cestou. Presunul som Drotárov stan naľavo od Slameného stanu a ukázal mi všetky bonusy za všetky tri pripojené budovy!
    drotarov-stan.jpg
  3. Sviečkarov stan - 120 spokojnosti, 2% produkcie, 3 % produkcie. Budova v rozložení podľa obrázku dáva maximálny bonus! Nevyžaduje prepojenie s cestou.
  4. Losia lúka - 3130 mincí, 3440 mincí, 3099 produkcie, 1 BV a 5 surovín. Budova v rozložení podľa obrázku dáva maximálny bonus! Vyžaduje pripojenie s cestou.
  5. Slamený stan s hviezdami - 1 medaila, 2 medaile, 1 surovina, 1 surovina. Ukazuje mi štvrtú chýbajúcu nepripojenú budovu, vďaka ktorej by som ešte získal 1 surovinu. Nevyžaduje prepojenie s cestou.
  6. Stan madam Fortuny - 1 medaila, 2 medaile, 2 medaile, chýbajú mi však vedľa tejto budovy: Halmbock a Hostina so švédskym stolom. Dali by mi navyše ešte bonusy 3 medaile a 1 BV. Nevyžaduje prepojenie s cestou.
  7. Cukrárova budka - 2042 mincí, 2249 mincí, 2062 produkcie, chýba mi budova: Hostina so švédskym stolom, ktorá by mi pridala bonus: 9 medailí. Neviem, kde by som však pripojil štvrtú chýbajúcu budovu, ktorá by pridala bonus 1BV.
Hľadal som vysvetlenie a našiel som v celku rozumný argument. Obrázok, ktorý je oficiálne známy pri načítaní nie je jedinou možnosťou ako uložiť špeciálne budovy pri evente Zima 2017. Budovy sú flexibilné, z čoho vyplýva počet budov i počet kombinácií ako budovy postaviť tak, aby ste maximalizovali bonusy, ktoré sú pre každého z nás momentálne potrebné a žiadané. FoE hráči sú inovatívni a vždy prichádzajú s najúčinnejším použitím súprav budov.

Hráč, ktorý rád bojuje, určite privíta útočný bonus z budov. Hráč, ktorý buduje svoje mesto, privíta produkčný bonus. Podobne to je s hráčom, ktorý potrebuje suroviny, medaile alebo BV.

Variabilita súpravy budov z eventov je v tom, že si ich každý hráč môže usporiadať takým spôsobom, aby najviac vyhovoval jeho individuálnym potrebám.
 

tyraell

Člen
ja mam z kazdej budovy 1 ks, okrem stanu madam fortuny, tie mam 2. Ulozene to mam tak ze z kazdej budovy mam max. bonus - okrem slameneho stanu, ale ak by som mal stan madam fortuny len 1x alebo ten vlavo by som dal proste prec a dam tam slameny stan, tak mam z kazdej budovy max. mozny bonus.... takto som uprednostil radsej max. bonus z druheho stanu madam fortuny ako zo slameneho stanu... ukladal som to cez pol hodiny :D

https://prnt.sc/hv490g
 

vi li

Nový člen
Myslím, že je to sprostosť táto celá eventová cena. Zbieraš nejaké šupácke hovadiny mesiac a ani ti nedávajú všetky bonusy keď to poskladáš... Je to choré... začína to upadať...
 

DeletedUser5683

Hosť
No lepšie je pred každým eventom pozistovať, aké bonusy budú v odmenách a podľa toho sa zapojiť. Ak Ťa neoslovila, radšej ich nezbierať. Ako potom nadávať.
 

tyraell

Člen
Myslím, že je to sprostosť táto celá eventová cena. Zbieraš nejaké šupácke hovadiny mesiac a ani ti nedávajú všetky bonusy keď to poskladáš... Je to choré... začína to upadať...
nie je to až taká blbosť ako som si myslel ... ak máš možnosť, pozri betu / stačí fórum/, tí čo uvažovali dopredu tak z toho vyskladali pekné bonusy, videl som tam aj bonusy s útokom okolo 30% a na malej ploche- stačilo sa len sústrediť na budovy, ktoré ti vyhovovali... nakoniec ten event nebol taký zlý, len to chcelo štastie /alebo diamanty :D / a premyslieť si dopredu čo človek vlastne chce

edit: tu je napr. jeden príklad : https://www.imgup.cz/image/Lxjf - keď si vezmeš tie bonusy a porovnáš s VB - tak to nie je až také zlé, navyše nemusíš do toho investovať body výskumy, nevravím že je to najlepšia akcia čo tu bola, to ani zďaleka, ale ani najhoršia nakoniec nebola....
 
Naposledy upravené :

vi li

Nový člen
Tož potom som neporozumel asi tomu opisu dedinky: nikdy sa nedali kombinovat tri rovnaké budovy z jednej sady tak, aby si navzájom pridávali bonus... keby som bol vedel, tak nezbieram každú jednu budovu zo zimnej dedinky, ale vyzbieram si len tie, ktoré považujem za dôležité...
ja som tú variabilitu rozmiestnenia budov v zim dedine pochopil tak, že ich môžem ľubovolne rozmiestniť a budú mať bonusy... a nie že vyber si budovy ktoré chceš a nakombinuj si z toho čo chceš...
 

tyraell

Člen
Tož potom som neporozumel asi tomu opisu dedinky: nikdy sa nedali kombinovat tri rovnaké budovy z jednej sady tak, aby si navzájom pridávali bonus... keby som bol vedel, tak nezbieram každú jednu budovu zo zimnej dedinky, ale vyzbieram si len tie, ktoré považujem za dôležité...
ja som tú variabilitu rozmiestnenia budov v zim dedine pochopil tak, že ich môžem ľubovolne rozmiestniť a budú mať bonusy... a nie že vyber si budovy ktoré chceš a nakombinuj si z toho čo chceš...
ako sa to vezme - mozes kombinovat aj rovnake budovy, ale ked mas pri napr. halmbloku 2 stany madam fortuny, tak ti k halmbloku prirata iba jednu budovu, ale da sa to nakombinovat, ja mam napr. dva stany madam fortuny z ktorych mam plne bonusy, tiez som si to nerozmyslel, lebo by som si ich nazbieral viac a este si to vylepsil, no co, nabuduce budem vediet
 

vi li

Nový člen
ako sa to vezme - mozes kombinovat aj rovnake budovy, ale ked mas pri napr. halmbloku 2 stany madam fortuny, tak ti k halmbloku prirata iba jednu budovu, ale da sa to nakombinovat, ja mam napr. dva stany madam fortuny z ktorych mam plne bonusy, tiez som si to nerozmyslel, lebo by som si ich nazbieral viac a este si to vylepsil, no co, nabuduce budem vediet
ved to to... j
 

DeletedUser5683

Hosť
Všímam si, že čoraz viac hráčov prestáva pozorne čítať Winyho príspevky v sekcii Dôležité oznámenia. Často krát sa medzi týchto hráčov radím i ja sám.
Napriek tomu, že nové uvedené budovy tvoria súpravu, tentokrát nie je požadovaná žiadna špecifická štruktúra, v ktorej by najlepšie vyzerali. Môžete ich poskladať dohromady ako si len budete želať, ale uistite sa, že sa dotýkajú dostatočného množstva ostatných budov súpravy tak, aby ich výrobná činnosť zmaximalizovala váš profit.

Viac info TU.
 
Hore