Diskusia Diskusia: Cechové boje

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Čítal som to, je to dobre popísané, s pár gramatickými chybami.

Napíš prosím tie chyby, aby sme to mohli opraviť.

Ahojte, vyhrali sme silu cechu a úlomky, tie už boli pridané do inventára, ale sila cechu ostala rovnaká. Kedy sa to pridá?

Moc cechu sa prepočítava denne, stačí si teda len počkať.

Dajú sa niekde pozrieť výsledky všetkých líg?

Nedajú.
 

GamerMiki30

Aktívny člen
Následne bude dobytá provincia počas nasledujúcich 4 hodín "zamknutá", čo znamená, že žiadny cech nebude môcť pokročiť v jej dobývaní a v ďalšom posilňovaní vlajky. /v tejto vete myslím by mala byť čiarka za slovom provincia/.

V tomto prípade, ak protivníkov cech stratí všetky susediace provincie, stratia taktieť všetko pokrok, ktorý spravili vo vašej provincii. /v tejto vete kričí chyba taktieť-má byť taktiež/.

Teraz som našiel len tieto dve.
 

DeletedUser6644

Hosť
Úroveň sťaženia
Sme cech o 23 hráčoch, za súpera mame cech 43 hráčov. Hrať cechové boje je v tomto prípade vyhadzovanie surovín von oknom. To že sa to časom rozhodí je utopia, vždy bude niekto zvýhodnený. Mam návrh, diferencovať sťaženie podla počtu členov. Najpočetnejší cech bude mať sťaženie 100%, ostatní podľa počtu hráčov.
Finta fň, pozbieram všetkých voľných hráčov + 1-2-3 osobové cechy, dám dokopy napr. 300 členný cech, v reále nebude fungovať ale v cechových bojoch budem vždy na čele.
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Dostali sme viacero podnetov ohľadom umiestnenia cechov s menším počtom hráčov na bojisko s cechmi, ktoré ich majú viac. Ako už bolo spomenuté v oznámení o Cechových bojoch, musí ubehnúť viacero sezón, aby sa to poradie a umiestňovanie na bojiská utriaslo. Treba dodať, že ak nejaký cech má viacej hráčov, neznamená, že sú aj všetci aktívny. Ďalej, zaznamenali sme aj vaše návrhy ohľadom extra ťahu z hostinca, aby sa týkalo aj vyjednávaní v CB a o pridanie záznamov, aby bolo viditeľné, kto a kam útočí. Uvidíme, čo na to vývojári.

Spätná väzba od vás nás zaujíma, nebojte sa ju sem napísať. Čo sa vám na týchto bojoch páči, alebo aj čo sa vám nepáči, čo by ste chceli doplniť, zmeniť, všetko prepošlem tvorcom hry.
 

DeletedUser5665

Hosť
Reagujem na tvoju vyzvu. VB Virgo veľmi stratila svoje opodstatnenie, keď sa zmenila možnosť využiť ju proti susedom. V pripade bojov v cechovej expedícii, CVC bojoch a najnovšie v cechových bojoch je bonus tejto budovy dosť významný. Uvítal by som možnosť použiť tento bonus viac ako 5x. Bolo by vhodné navýšiť tento počet použití, keďže sa bavíme o desiatkách bojov denne.
 

DeletedUser5138

Hosť
Spätná väzba od vás nás zaujíma, nebojte sa ju sem napísať. Čo sa vám na týchto bojoch páči, alebo aj čo sa vám nepáči, čo by ste chceli doplniť, zmeniť, všetko prepošlem tvorcom hry.

co tak sa konecne pozriet na cechy kompletne? urovne cechov, bonusy z nich...nedavno sa len zvysila maximalna uroven a to je vsetko co sa od zaciatku zavedenia tejto featury zmenilo....to nemyslite vazne, ze posledna uroven cechu dava zavratnych 12 bodov z radnice, ktore niekto nedosiahne nikdy a niekto az o niekolko rokov, ked tolko bodov mam za jednu budovu z eventu, dalej o par drobnych zlacnena vystavba budov, par minut rychlejsia vyroba vojska, ved to je smiesne, treba drasticky pridat dalsie bonusy, resp navysit bonusy niekolkonasobne, aby sa oplatilo byt v lepsom cechu...o dalsich navrhoch, ktore som pisal v Návrhy k ďalšej aktualizácii, ktore si nikto ani len nevsimol, ani nebudem hovorit, pridavaju sa nove veci, ale tie najstarsie sa neprisposobuju novej dobe
 
Následne bude dobytá provincia počas nasledujúcich 4 hodín "zamknutá", čo znamená, že žiadny cech nebude môcť pokročiť v jej dobývaní a v ďalšom posilňovaní vlajky. /v tejto vete myslím by mala byť čiarka za slovom provincia/.

V tomto prípade, ak protivníkov cech stratí všetky susediace provincie, stratia taktieť všetko pokrok, ktorý spravili vo vašej provincii. /v tejto vete kričí chyba taktieť-má byť taktiež/.

Teraz som našiel len tieto dve.
A tiež všetko pokrok. Nemalo by tam skôr byť všetok pokrok ?
 

Rhando

Aktívny člen
S tým CE nesúhlasím. Oproti CB, sú CE totálne ľahké, nevyžadujú nijak zvlášť veľkú snahu aby sa spravili, stačí sa len naučiť systém vyjednávania a je to celé o tom, že si každý týždeň púšťam dookola tú istú obohranú platňu s názvom CE. Napríklad dnes som si vyskúšal za koľko dokážem spraviť celú CE na 64 zrážok, trvalo mi to necelých 45 minút (1 - 54 bojom na automatiku, 55 - 64 vyjednávaním). CB sa nedá robiť bez neustálej komunikácie a korigovania celého cechu, pretože jednotlivec tam skutočne nezmôže nič, je preto na mieste keď CB bude mať väčšiu mieru vplyvu na finálne hodnotenie ako CE.
 

DeletedUser1834

Hosť
1 ... Ak nebudem bojovať v medenej lige, dostanem 45 000 hviezdičiek.
2 ... Celé PvP je iba o požieraní materiálu... možno práve o to šlo autorom tohto modelu...
1: Omyl = ak neziska v Battlegrouds jedine uzemie ci neudrzi ho minimalne 1hodiny, cech nema ziadnu odmenu
2. Bingo = ide tu naozaj o minutie surovin ktore len lezalo v zasobarniach a nist lepsie nebolo na zamaskovanie jako Battlegrounds .)
Sice je tu moznost vyuzitia vojenskej sily no s postupom +1 / 1 stazenie oproti surovinovemu vyhjjednavaniu +2/ 1stazenie bez vplyvu budovy postavenej v stycnej provincii (uzemi)
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser1834

Hosť
By bolo jasne,
truhlica iba informuje moznu odmenu ale po splneni podmienky ze cech musi ziskat vitazne body.
odmenu nedostane.
Ako si to overit? Jednoducho, zajtra zacina po 8h dalsia sezona. V svojom cechu staci kliknut na truhlicu a cuduj sa svete je tam odmena bez nejakej aktivity. JE TO LEN PROKLAMOVANA ODMENA nie realna §
 

uhe83

Aktívny člen
Inak vážne by to chcelo sa pohrať s tým systémom..
Jedna vec je zložiť funkčný systém...čakať kým sa utrasie...ale bolo by fajn urobiť úpravu..keďže cechy nemajú rovnaký počet hráčov...chcelo by to poriešiť niečo na štýl zťaženia postupu...dať ťažší postup...jednoducho síce povedané....ale určite by to bolo dobré a viac fér....keď máš rozdiel cech vs cech je napríklad rozdiel aj 30 hráčov...aj pri predpoklade,že sa nezapoja všetci z daných cechov...tak nikdy neexistuje šanca na "vyrovnaný"súboj...
 

uhe83

Aktívny člen
Fajn - sme v cechu 5, všetky ostatné cechy v skupine majú 20 až 50 členov. Ešte sme ani poriadne nezačali s kolegami v cechu a ostatné už majú zabrané 5 - 6 provincií (samozrejme tie najbohatšie na body). Veď my máme na jedného člena 70 / 5 (silver liga) = 12 bojov, tak cech s 50 členmi ich má necelé 2 boje. takže rovnosť príležitostí... Ha ha ... beží 3.kolo a nič sa neutriaslo... A som presvedčený, že ani v 10.kole sa nič nezmení... škoda bojovať, škoda vyjednávať... MOTIVÁCIA NA MILÚ KEĎVEŠ či JARMILU? Pán Blau, zaujmete už konečne nejaké stanovisko? ČI pozícia mŕtvy chrobák je bezbolestná, však? Maros
Plne súhlasím...
Ak chcete spájať cechy do nejakej ligy bolo by dobré keby sa spravilo buď "zvýhodnenie"či "znevýhodnenie" daných cechov ...lebo toto je to vlastne o čom som písal vyššie...
Blau s tým nemá poriadne nič...on je len článok medzi vývojármi a nami...čiže útočiť na jeho adresu nemá význam...on môže len oznamovať....
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
V prvom rade nechápem tým útokom na mňa, považujem to za úplne mimo, tu nie je na takéto veci žiadny dôvod. Ako tu už písal uhe83, ja som spojenie medzi vami a tvorcami hry, nemám nič s vývojom alebo smerovaním hry, úpravou funkcií, so mnou vyvolávať hádky, alebo to tak smerovať, je zbytočné. Spätná väzba sa predsa dá napísať aj normálne a bez toho, aby tu musel byť nejaký nekonštruktívny konflikt.

Neaktívne cechy nezískavajú žiadne odmeny, to je spomenuté medzi odpovedami na časté otázky. Na to, aby cech (a tým pádom aj jeho členovia) získali nejakú odmenu, je nutné vykonať určitý počet úspešných akcií (vyjednávaní alebo bojov). Konkrétne číslo nie je zverejnené, ale pravdpodobne to bude o tom zabrať aspoň jednu provinciu, resp. získať z nej víťazné body. Ak bol cech označený ako neaktívny, nezíska žiadnu odmenu, a aj keď to tam je v tej tabuľke ukázané - ako tu už bolo spomenuté, to sú len proklamované (alebo možné) odmeny, ktoré by cech získal, ak by bol aktívny.

Čo sa týka Cechových bojov, ako funkcie, samozrejme, že sa bude ešte upravovať a tie úpravy sa už aj robia, napr. sa pomenilo sťaženie, bude pri prvých bojoch naskakovať pomalšie a v pláne sú ďalšie úpravy. Určite však nečakajte, že sa to všetko poupraví na top stav za pár týždňov, to nefunguje tak, že na slovenskom fóre niekto napíše jeden príspevok a zajtra je to upravené pre celé Forge of Empires vo všetkých krajinách. Veď to nejaký čas trvá, kým vývojári spätnú väzbu preberú, zhodnotia a rozhodnú, čo spravia alebo nie. To už záleží iba na nich. Postupne na tom budú pracovať, feedback pre nich je dôležitý, no musí byť aj s čo najviac argumentami. A je úplne v poriadku, ak sa vám Cechové boje nepáčia, ak máte kritický názor na novú funkciu, chcú ho vedieť. Negatívna kritika býva často dôležitejšia, ako tá pozitívna, pretože aspoň vidia a môžu opraviť najväčšie nedostatky.

Bol pridaný aj bonus pre cechy z nižšej ligy, ktoré sú zaradené do bojiska s cechmi z vyšších líg. Ako napríklad, že máte cech v zlatej lige a keď vás to hodí na diamantové bojisko, získate +50% bonus k výhram alebo -50% k prehrám z kalkulovaných množstiev.
 

uhe83

Aktívny člen
V prvom rade nechápem tým útokom na mňa, považujem to za úplne mimo, tu nie je na takéto veci žiadny dôvod. Ako už písal uhe83, ja som spojenie medzi vami a tvorcami hry, nemám nič s vývojom alebo smerovaním hry, úpravou funkcií, so mnou vyvolávať hádky, alebo to tak smerovať, je zbytočné. Spätná väzba sa predsa dá napísať aj normálne a bez toho, aby tu musel byť nejaký nekonštruktívny konflikt.

Neaktívne cechy nezískavajú žiadne odmeny, to je spomenuté medzi odpovedami na časté otázky. Na to, aby cech (a tým pádom aj jeho členovia) získali nejakú odmenu, je nutné vykonať určitý počet úspešných akcií (vyjednávaní alebo bojov). Konkrétne číslo nie je zverejnené, ale pravdpodobne to bude o tom zabrať aspoň jednu provinciu, resp. získať z nej víťazné body. Ak bol cech označený ako neaktívny, nezíska žiadnu odmenu, a aj keď to tam je v tej tabuľke ukázané - ako tu už bolo spomenuté, to sú len proklamované (alebo možné) odmeny, ktoré by cech získal, ak by bol aktívny.

Čo sa týka Cechových bojov, ako funkcie, samozrejme, že sa bude ešte upravovať a tie úpravy sa už aj robia, napr. sa pomenilo sťaženie, bude pri prvých bojoch naskakovať pomalšie a v pláne sú ďalšie úpravy. Určite však nečakajte, že sa to všetko poupraví na top stav za pár týždňov, to nefunguje tak, že na slovenskom fóre niekto napíše jeden príspevok a zajtra je to upravené pre celé Forge of Empires vo všetkých krajinách. Veď to nejaký čas trvá, kým vývojári spätnú väzbu preberú, zhodnotia a rozhodnú, čo spravia alebo nie. To už záleží iba na nich. Postupne na tom budú pracovať, feedback pre nich je dôležitý, no musí byť aj s čo najviac argumentami. A je úplne v poriadku, ak sa vám Cechové boje nepáčia, ak máte kritický názor na novú funkciu, chcú ho vedieť. Negatívna kritika býva často dôležitejšia ako tá pozitívna, pretože aspoň vidia a môžu opraviť najväčšie nedostatky.

Bol pridaný aj bonus pre cechy z nižšej ligy, ktoré sú zaradené do bojiska s cechmi z vyšších líg. Ako napríklad, že máte cech v zlatej lige a keď vás to hodí na diamantové bojisko, získate +50% bonus k výhram alebo -50% k prehrám z kalkulovaných množstiev.
Veď negatívne kritiky tu máš dosť...preto ak nájdeš moje pripomienky...jednajú sa na všeobecnú rovinu...treba sa s tým pohrať ešte..

Toto beriem ako malý bonus,že ak je napr zlata a diamantová liga spojená je bonus iný u oboch cechov...no ak má daný cech o skoro 50% viac hráčov..ako mu vedia poriadne konkurovať menšie cechy...o čo myslím,že v predošlých reakciách išlo..len jednane a písané z horúcou hlavou...
Je jesne,že sa nedá vytvárať liga priamočiaro,čiže cech podľa tabuľky vs. cech ďalší..kde je rozdielny počet hráčov...tam by sa dalo zapracovať a vytvoriť ďalšie sťaženie alebo uľahčenie pre znevýhodnený cech...
Dá sa všeličo...
Len bohužiaľ tu s tebou musím súhlasiť..aby sa toto upravilo treba na to dlhší čas...
No za tú dobu niektoré cechy odskočia na iné úrovne ..
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Veď negatívne kritiky tu máš dosť...preto ak nájdeš moje pripomienky...jednajú sa na všeobecnú rovinu...treba sa s tým pohrať ešte..

Veď už som ju aj preposlal ďalej ;)
Áno treba, ja však nemám ako ovplyvniť, čo sa s tým deje potom.
A inak samozrejme, ani mne sa nepáči, že tie menšie cechy sú hodené dokopy spolu s cechmi, čo majú oveľa viac hráčov, snáď sa to nejako upraví.
 

DeletedUser7054

Hosť
Čo sa týka odmien, preverím si aj v tomto kole, či cechy, ktoré ani "nezaťali", získajú korunky alebo nie. Je na to jednoduchý spôsob. Stačí si pozrieť ich bodovú úroveň v deň ukončenia ligy a následne po ukončení ligy. Píše sa tu iba o proklamovaných odmenách - ibaže za 2.kolo tie odmeny boli pridelené... dokonca ako som písal: z 8 cechov bolo aktívne iba tri. A 5 cechov sa umiestnilo na delenom/spoločnom 4.mieste. a všetkých 5 cechov dostalo odmenu - pretože ich bodová úroveň sa po ukončení ligy zvýšila. niekde sa vloudila chybička...Maroš
Nedostali odmenu, úroveň sa zvyšuje aj hraním cechových expedícií.
 

DeletedUser1834

Hosť
* V battlegrounds je 5 lig. Kazda ma ini pocet uspesnych stretov na ziskanie uzemia.
* 1.miesto v 10dnovom kolotoci nezaruceje posun do vyssej ligy. Tam hra rolu MMR (tazko definovetelne)
* Kazdopadne aj pocet lig nema rovnaky pocet uskupeni. najviac je Bronzovych kde su vacsinou neaktivne cechy
* V odmenach jednotlivej ligy neni priepastny rozdiel takze rozdiel medzui 1a poslednym je taknejako banalny.
* Na postup do vyssej ligy je potrebne by hodnota MMR bola vyssia jeko hodnota posledneho cechu v lige vyssej. A kedze vo vyssej lige je viac potrebnych stretov i hodnota uzemi je vyssia, preto cech z nizsej ligy sa musi "obracat" by nahral viacej

V com je problem u hraca Maros1962?
Ich cech s poctom hracov zakonite nemoze stihat ziskavat uzemia jako cech o 3-5x viac clenov.
Lenze battlegrounds neni len o ziskavani uzemi. Najdolezitejsie dosiahnutie MMR takej vysky by boli preveleni do vysej ligy, kde su odmeny samozrejme lepsie ale (pozor) i cechy su tu agresivnejsie s poctom aktivnych clenov nerovnajucim sa poctu 5!
V striebornej lige na ziskanie uzemia je potrebnych 70 uspechov no v zlatej uz 100, v platinovej 130 ...
Trufa si snad cech o 5 AKTIVNYCH, priam radioaktivnych, hracov na vysiu ligu, ked teraz su na dne tabulky?
Ziskanie uzemia este neni zarukou byt na cele pelotonu, ak na uzemi umoznujucom stavbu budovy je "cierna diera". Kazdy budova ma svoj benefit ktory ak sa spravne pouzije cech moze mat 2x - 4x menej ziskanych uzemi a predsa v rebricku preskoci cech, ktory baziruje na pocte. Ze ziska uzemie este neni zarukou ze on nepride a znovuziskanie prebrateho je mozne stazit a dakedy i dost radikalne ze budu mat oci pre plac aj vsetcia 75 ak situacia nastane pri 2-3 uzemiach a v kolach kedy sklad cechovy bude zivat prazdnotou.
Samozrejme ze viacpocetne osadenstvo cechu ma neporovnatelnu vyhodu no rozdiel v odmene zaverecnej neni az tak "bolestivy".
Ale jako bolo DOKAZOVANE ze i cech co si nevrzne odmenu dostane. tak v com je ten pes zakopany?
... kaslem na battlegrounds a ved odmenu dostanem :p
 

DeletedUser1834

Hosť
Moja reakcia: prečo sme na dne tabuľky? Lebo máme za súperov cechy s 50 a viac členmi.

Osobne presondovane na Arvahale. V prvej 100 je asi 4-5 cechov s osadenstvom 50+ hracov
S takym stastim pravidelnym bych tipoval LoTTO
Apropo byt na poslednom 8 mieste ked 2 cechy nesplnaju kriterium nadpocetnosti. V com je chyba?
Prva uloha so zaciatkom ligy, ktora je vykonana je sondovanie cechu v lige. Jako si stoji v expediciach (snad dovod netreba dalej rozvadzat), kolko maju hraci bodov a kolko z nich je "milionarov".
Z radu vycnievajuci su lustrovani v dalsej torture: kolko maju subojov, ci maju v meste vyrobne suriovin ... lv VS-iek (Alcatraz, s utocnym i obrannym bonusom). atd,atd
Je s podivom ze i tvor stvoreny z vynateho rebra Adamovho dokaze skonstatovat: na kvantite nezalezi ale na KVALITE ano.

Takže predsa len diskriminácia málopočetných cechov... Tie nemajú nárok byť v popredí, však?

Omyl, poradie je podla zasluh. Tu nezavazia znamosti ci uplatky.
Vsjo jasno? = Vitazne body na konte su urcujucim kriteriom kde v rebricku sa cech nachadza.
Mozno by nezaskodilo si vstupit do svedomia. V striebornej lige je treba na ziskanie uzemia 70 uspechov no v zlatej 100.
Za aky cas je schopny cech docielit zisk jedineho uzemia? Ak susedny cech ma nas cech v zuboch a neda mu dychat obratime plachtu opacnym smerom a do cesty (uzemi), staviame nastrahy ci stazenia by prenasledovatela spomalilo v postupe, ked nam ide po krku. Samozrejme za predpokladu ze sused severny nema dohodu s cechom vpravo, ktory ma techtle mechtle s lavym ... lepsie na tom bol snad uz len Sizyfos. Kamenna gula ho predsa nikdy nezranila aby mohol pokracovat v nekonecnej praci.
Odmeny su v striebornej lige velmi pekne tak preco pokukovat po lige zlatej kde su honosnejsie ale cechov protivnika s +50 osadenstvom je taknejako samozŕejmostou. A nedajboze dumat nad ligou diamantovou.
To naozaj si treba uvedomit ze budovanie komunizmu s vydobitkami ze vsetkeho je dostatok a staci len natiahnut ruku je davno za zenitom.

Ale je tu cesta z tohto nestastia:
Finta fň, pozbieram všetkých voľných hráčov + 1-2-3 osobové cechy, dám dokopy napr. 300 členný cech, v reále nebude fungovať ale v cechových bojoch budem vždy na čele.
Apropo navazanie sa do Blau (C.M.) je trocha zcestne ked sam podal pomocnu ruke netusiac ze tymto pocinom dava tip na mozne riesenie neodvratneho. Dal moznost zmohutneniu cechov s bliziacou sa apokalypsou (battlegrounds). Stacilo len uperiet pohlady nespokojencov, ktori by radi privitali do cechov kde si ich budu vazit a brat za rovnocennychhracov.

vid dokaz: zviditelni svoj cech

Všetky moje pripomienky sú iba o tomto jedinom probléme: zaviedla sa nová časť hry, ktorá neprimerane preferuje viacpočetné cechy. Cech môže mať 5 superaktívnych členov - ale pre tvorcov hry sú bezvýznamní. Pre tvorcov hry sú významnejší stredne hrajúci hráči v 50 a viac členných cechoch.
Dalsi omyl.
Batlegrounds bola stvorena okrem ineho aj v reakcii na nestastnikov v malych cechoch co sa nemohli uplatnit v CVC.
Staci sa pozorne rozhliadnut na mapu battlegrounds a hrac zisti ze akehokolvek uzemia moze zautocit mavximalne na 5 susednych pricom 2 uzemia sluzia obrancom na OBCHVAT utocnika.
A nielen to ....

V Inno si dobre uvedomuje kolkopocetne cechy su a aj preto je 5 lig by sa uplatnili vsetcia, kazdy podla schopnosti a zasluh.
Len na jedno zabudli, ze daktori hraci stale veria v tom jak pecene holuby lietaju rovno na tanier

S pozdravom lenny pan z CiudadPerdida
aneb
Cucajmojprditos, podla harcovnika Hittzone (ze pozdravujem)
 
Naposledy upravené moderátorom:
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore