Diskusia Diskusia: Cechové boje

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

Rhando

Aktívny člen
Občas mi to, čo píše Cossacks vypaľuje oči, ale teraz s ním vo všetkom súhlasím. Ono nezáleží len na početnosti, ale HLAVNE na KVALITE hráčov. Osobná skúsenosť - Prvé kolo CB, nás bolo 30, dalo to proti nám 2 veľkopočetné cechy s 64 a 80 hráčmi, stačilo mi zbežne kuknúť zoznam ich hráčov a hneď som vedel, že nebudú konkurencieschopné proti nám (vysoký počet hráčov, ale nízka kvalita), ostatné boli na úrovni ako my (približne rovnaký počet hráčov + približne rovnaká kvalita). Tipneš si ako to dopadlo? Najpočetnejší cech skončil posledný, nezvládli získať ani 5000 bodov za celé kolo, 64 členný skončil predposledný. Oba cechy spadli zo zlatej ligy do striebornej ligy a aktuálne sa v nej stále držia. Platilo pravidlo, že kvalita zvíťazila nad kvantitou.
 
Naposledy upravené :

GamerMiki30

Aktívny člen
Náš cech má ani nie 30 hráčov. Proti nám idú vždy silnejší. Tí silnejší majú medzi sebou dohody. A taktiež čakajú na to aký krok urobíme. No nevzdávame sa. Celé to je len o taktike nič viac, nič menej.
 

uhe83

Aktívny člen

Nič nevysvetľuješ ...žiadny dotaz,či dotazy ktoré sa tu podávajú...
Jediný Blau tu podáva info sa dá povedať...
Tvoja hviezdička zhasla už dávno a každý svoj príspevok,čo tu basnis...mi už dlhšiu dobu vypaluje oči...
Apropo...
Tu čo čítam od Maroša je jasne odskúšané,že dáva dohromady cechy nielen podľa zásluh...ale podľa poradia...
Čo je dosť somarina...

Aktuálne overené..
Diamantová liga ...cech 75 hráčov
Zlatá liga 44 hráčov...
Ako môžu tieto dva cechy súperiť..či merať si sily???
Aj s rozdielnym stazenim..ako som tu našiel zmienku...myslím,že v ani jednom cechu nebojuje 100%hracov..ale aj tak je to somarina...a totálna...
Ale princíp celého CB je v úplných plienkach a kým sa utrasie..to chce čas... Ani odmeny nemajú veľké rozdiely oproti prvému,či inému miestu...keď si porovnáme aké prostriedky musí vynaložiť cech...
A myslím,že námetov..či postrehov je tu spomenutých dosť...

Ale..Maroš nikomu nič nevysvetlíš,keď ma niekto svoj zaslepeny názor...a tu si ide občas vypustiť básnické črevo


Lovu zdar
 

DeletedUser7054

Hosť
V tomto kole CB sme skončili druhí a dostali sme sa do zlatej ligy. Dosť nás to prekvapilo, lebo to ani nebol náš cieľ, vieme veľmi dobre, že sa v zlatej lige neudržíme keďže sme iba traja a tiež preto, lebo sme sa už predtým rozhodli, že v ďalšom kole nebudeme veľmi aktívni. Hráme aj CE, takže si potrebujeme nazbierať tovary. Najzaujímavejšie na tomto kole bolo to, ako málo bodov bolo treba na postup do zlatej ligy, aj tretí cech sa tam dostal, nahrali cca 71500 bodov, ten cech má tiež len 3 členov. Toto kolo sme mali šťastie, že cechy nemali veľa členov - najviac 12, aj keď v predošlých kolách 80 členný cech nebol veľmi aktívny. Takže záleží na tom, na aké cechy natrafíme.
 

DeletedUser1834

Hosť
Zivot hviezd je komplikovany a ma niekolko fazi. Kazdej osud je rozdielny a jej pohasnutie neznamena zanik.
Zdalo by sa ze hviezda zomrela no zatial sa zmeni na Supernovu co svojim zableskom ohromi sire okolie.
Uvolnena energia z premeny prinasa zial smrtosnotne pohladenie blizkym pozorovatelom
Ani smrtou to vsak nekonci. Su pripady ked dalsia reinkarnacia v ciernu dieru si vyberie svoju dan ...
Tolko na uvod ( vdaka za ovacie)

... dostali sme sa do zlatej ligy ( nebol náš cieľ )
... aj tretí cech sa tam dostal, nahrali cca 71500 bodov, ten cech má tiež len 3 členov.

Pre Allaha velkoryseho!
... par hodin do vianoc a takatot Jobova zvest :eek:
Ved to je sypanie soli do rany uspesneho zakladatela neuspenych cechov hraca / commandera maros68 !

* Doporucujem uzit si vyhody ligy GOLD, pretoze sanca sa nezahadzuje

M.M.R. nech kazdeho osvieti:
§1
= nezalezi az tak velmo na ziskanych bodoch
§2= nezalezi az tak dosledne na pocte clenov cechu
§3= ak chces lepsie odmeny postup do vyssej ligy
§4= za svoje ciny na pode Battlegrounds budes nalezite odmeneny

Stále sa spomínajú MMR body - niečo ako Bermudský trojuholník... iba tvorcovia hry vedia, čo to je, ale neprezradia...
... všetky slová obhajoby Cossacksa a spol. sú iba o rádioaktivite hráčov,

Bingo! a potom ze MMR je spanielska dedina, kde od brany maju kluce len zasvatenci zo skupiny Inno.
Tym klucom je RADIOAKTIVITA a potom cechy s70+ osadenstvom budu len statisti.
Samozrejme ak su splnene podmienky taktickeho manevrovania zavrsene uspesnym finisom
Tajomstvo epochalnych vynalezov neni v objavovani ale POZOROVANI okolia by energia nevysla nazmar pri realizacii

Na Arvahale hrac maros68 + spolocnik dostal moznost vstupit do cechu aktualne vstupivsieho do ligy GOLD s priznacnym a vsehovoriacim nazvom.
Sanca ponuknuta bola, kedze strieborna liga mu je protiv vkusu s odmenami tak smiesnymi.

A tym bolo dane tejto teme z Ciudad Perdida au revoir, Monsieur
 

DeletedUser6968

Hosť
zdar, bude sa v cechovych bojoch vyuzivat boost z hostinca na +1tah?, dost by to bodlo
 

DeletedUser6968

Hosť
aha, vdaka, a este jedna vec, no to uz bude off topic, cely system odomykania cech. expedicii je nejasný, kolko coho ma dany hrac prispet by malo byt nejako dane, nejaky system tabulka vyskocit a pod., a tiez nechapem ze na moje odomknutie to vraj pyta tovar zo zajtrajska, kde je len 1 nas clen,, popripade mi to sukromnou správou niekto vysvetlite :D no podla mna to by sa malo tiez riesit u panov a dam od vyvoja
 

Leo Nádherný 5

Nový člen
Poprosil by som doplnit do Cechovych... aby bolo mozne vidiet ktory clen cechu na ktory sektor utocil... stava sa nam ze nam nejaky clen co necita vlakna ukoncuje provincie co este nechceme ukoncit
Dikes... inak Cechove super...
 

DeletedUser1834

Hosť
Bolo to už preposlané ako návrh, záleží od vývojárov.

To uz jake IVERO v Allahovej riti zastoknute?
V jednom musim suhlasits maros68. Zaciatok nez sa Battlegrounds "utrasie" bude v ligas pobehovat Golias s Davidom co sa tyka poctu clenov cechov. Bolo velmo neprijatelne ked 5clenny cech chcel sa prechadzat v zlatej lige ak nie nebodaj v diamantovej ked v striebornej dostaval na frak. Pretoze su ta vyssie odmeny. Uplne scestne uvazovanie. Cech v zlatej lige s jedinym aktivnym clenoma momentalne 5miesto zo 7 a aksa naplnia plany a dodrzi strategia ani 4 neni nemyslitelne. Superi s minimalne 28 clenov. Kto chce lepsie odmeny treba si ich zasluzuit.

* Ak je relevantnost tejto OSINY co bola preposlana?
* Kolko hracov sa toho dozadovalo?
* Aka je opravnesnost ci aky to ma prinos?

Vyjednavania su s max.6 surovinami ktore sa striedaju s 5 a 4
Bum a dalsi taH z kercmy?
To neni pomoc cechom malopocetnym, ved tatok vymozenost bude poskytnuvsia i cechom s namnozenymi kobylkami.
Dalsi dovod scestnosti.
Preco sa nezohladni radsej stazenie ktore by sa pocitalo kazdemu clenovi dokopy v ramci cechu a nie zvlast jako doteraz. Totot zralo hraco maros68 pretoze 50 clenovia na 100 zasahov (zisk uzemia v gold) maju kazdy 2 pokusy a cechb s5 clenmi 20 pokusov za rovnakych podmienok stazenia v ramci ziskania jedineho uzemia.
Viacej clenov nach si ma viacej uzemi ale takticky i takato hamiznost ide prelstit na ukor prveho miesta.

Jako sa vravi netreba vyhrat i umiestnenie potesi.

Ked preposlane bolo tak davam dalsie:
stazenie sa bude pocitat dokopy kazdemu clenovi, tj. 20 pokusov = 20 stazeni co pri 2clennom cechu abo pri 50 clennom cechu.
Nach si v INNO spravia predstavu ze preposielatel navrhov nema o hre ani o jeho dosahu tusenia.

Howgh
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Ako som už písal, ja preposielam vašu spätnú väzbu ohľadom Cechových bojov, to už si predsa vývojári roztriedia sami, či to je dobrý návrh alebo nie. Ak je to tak, ako píšeš, tak sa nič neudeje, ak nie je a upravia to, tak je to len ich vec. Ale rozčuľovať sa nad tým, že ja prepošlem nejaký relevantný návrh od hráčov? Veď to je odveci.

Nach si v INNO spravia predstavu ze preposielatel navrhov nema o hre ani o jeho dosahu tusenia.

Ak ti to tak vadí, že tu po rokoch! konečne niekto reálne preposiela hráčske návrhy a spätnú väzbu ďalej, nie je problém, môžeš si pokojne odteraz tie svoje preposielať ty sám.
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Poprosil by som doplnit do Cechovych... aby bolo mozne vidiet ktory clen cechu na ktory sektor utocil... stava sa nam ze nam nejaky clen co necita vlakna ukoncuje provincie co este nechceme ukoncit
Dikes... inak Cechove super...

Bolo to už preposlané, je to jeden z častých návrhov, písal som tu už o tom:

Ďalej, zaznamenali sme aj vaše návrhy ohľadom extra ťahu z hostinca, aby sa týkalo aj vyjednávaní v CB a o pridanie záznamov, aby bolo viditeľné, kto a kam útočí. Uvidíme, čo na to vývojári.
 

Danober

Aktívny člen
Chcel by som sa opytat na pociatocne rozdelenie cechov na mape CB. Podla toho ako su ohodnotene najblizsie sektory, je to dost nespravodlive.
Sektory maju rozne hodnoty prispevkov bodov a postupne do stredu sa zvysuju.
Momentalne mame v tomto smeredva sektory ktorych hodnota je 44 a 61. Iny cech ktory je oproti nam ma sektoy na rovnakej urovni hdnoty 80 a 115.
Ked to nahrubo spocitam tak my potrebujeme ziskat 4 sektory a im stacia 2 aby sme sa im aspon vyrovnali :(
Kedze sme v zlatej lige tak to znamena ze potrebujeme spravit 400 bojov oproti 200.
Nerozumiem tomuto podhodnoteniu. Je to trest za postup do vyssej ligy? Kazdopadne si na zaciatku nevyberame poziciu a a hodnoty su velmi rozdielne na to aby sa to dalo aspon zdaleka povazovat za rovnocenne a spravodlive.
 

uhe83

Aktívny člen
Zaujímavý postreh! Potvrdzuje absolútnú nepripravenosť podmienok hry, resp. nespravodlivosť podmienok pre cechy. neviem, čo tým sledovali či sledujú tvorcovia hry. M.
Opýtaj sa najhlavnejšieho...
Cossacks ti určite rád odpovie..
No som zvedavý sám na ďalšie úpravy v CB..
Lebo je tam veľmi veľa odchýlok a nedorobeneho...no to sme asi všetci Mimo,keď čítam jeho správy ako keby fical na niečom snehovom...

A ty Blau len pokračuj vo svojom výbornom výkone..konečne niekto kto sa tu snaží...a nehoní si tu len svoje ego a chabé myšlienky ...

Jediným tu s pánom Cossacks súhlasím..raz spln slovo a to howgh dodrž..

Myslím,že potešíš viacero ľudí
 

Rhando

Aktívny člen
A mne práveže sa po tomto kole potvrdilo čo som odpozoroval doteraz, že to funguje tak ako je to na wiki napísane. Tvoj príspevok je napisaný veľmi stručne a dosť účelne maroš, hoď sem screenshot z toho A-čka s výslednou tabuľkou z CB ako sa umiestnili všetky cechy toto kolo plus akú ste mali ligu bojiska.

P.S Vypisoval si to blbo. Počet provincii aj počet bodov je v konečnom hodnotení bezvýznamný. Dôležité je konečné umiestnenie cechu v dannom kole CB, koľko bolo v tom kole cechov a aká bola liga bojiska.
 
Naposledy upravené :

Rhando

Aktívny člen
Ha ha ha... a teraz budem čakať na všetky múdre reakcie... pretože som si prepočítal podľa nimi doporučenými vzorcami a nastavenými pravidlami, ako by sme mali dopadnúť v PvP... a výsledok? Asi ani tvorcovia hry to nebudú vedieť vysvetliť! Lebo:
A-svet: 1 provincia, ktorú nám v záverečných 3 dňoch zobral iný cech, takže 0 provincií, 5800 bodov, 4.miesto. Výsledok: POSTUP DO ZLATEJ LIGY!!!
B-svet: 4 provincie, 28 000 bodov, 2.miesto. Výsledok: zotrvanie v striebornej lige!!!
C-svet: 3 provincie, 42 000 bodov, 3.miesto. Výsledok: zotrvanie v medenej lige!!!
D-svet. 4 provincie, 40 000 bodov, 2.miesto. Výsledok: zotrvanie v striebornej lige!!!

Ja viem, som nechápavý... a rýpavý... Ale: akéže sú to tie pravidlá? Na vysokej škole sme používali tzv. bulharskú konštantu, resp. metódu MONTE CARLO. Vždy, keď sme nevedeli zdôvodniť príslušný jav matematicky, resp. keď sme sa nevedeli prepočítať ku správnemu výsledku... Nech teda žijú a prekvitajú staré. ale dobré konštanty a metódy!!! Viem, nikto z nás za to nemôže a nikto z nás to nezmení... Len obdivujem kolegov, ktorí tieto akože "pravidlá" obhajujú, Maroš

Povodne si plakal nad tým, že prečo keď ste za 4.miesto postúpili, tak pri ostatných ste zostali na rovnakej lige. Odpoveď jednoduchá: Tam kde ste zotrvali tak ste nemali dosť MMR na postup vyššie. Pri 8 cechoch (preto som chcel obrázok koľko vás tam vlastne bolo, aby som mal istotu) sa za 4.miesto ešte dostáva +MMR, takže je celkom logické že ste sa mohli dostať hore aj za takéto umiestnenie. Plus ak ste boli ako strieborný cech na bojisku zlatej ligy (preto som sa pýtal na ligu bojiska, NIE na vašu), zisk MMR bol dvojnásobný. Na ostatných svetoch holt ste mali smolu a ešte vám MMR chýba bohužiaľ :) Chýbalo ti tam pár dôležitých faktov a nechcel som strieľať naslepo, inak by som ti toto vysvetlenie hneď napísal ;)

Ok. každý sme asi pozorovali niečo iné, resp. pri takto nastavených podmienkach PvP je možné, že všade majú iný vplyv, že tebe to vyšlo a nám nie (to je tá krása metódy Monte Carlo - v čase a v priestore môžeš mať za rovnakých podmienok rôzne výsledky, resp. rovnaké výsledky z rôznych podmienok - proste žiadna logika, žiadne vzorce...).

Zareagujem na Tvoju reakciu - čo je na mojom príspevku účelové a stručné? že som zhodnotil, že to nemá logiku, že podľa všetkých linkov, ktoré tuná boli zverejnené, by sme mali byť trošku inak vyhodnotení (myslím moje cechy)? Čo som napísal blbo? Keď sme postúpili na a-čku do zlatej ligy, tak sme asi predtým hrali striebornú, však? A zotrvanie v ligách dáva dosť jasnú info, čo sme hrali... Počet bodov nehrá úlohu... ok. Umiestenie v lige je dôležité... Tak si prečítaj, na ktorom mieste sme boli pri postupe, a na ktorom pri zotrvaní... (ešteže sme aj nevypadli... :) )... Doplním ale počet cechov, aby to bolo ešte jasnejšie... Na každom svete bolo v lige 8 cechov - t.j. mali sme 7 súperov... a ešte doplním, že na a-čku sa nezapojili do hry z tých 8 cechov dva, na b-čku tri, na c-čku jeden a na d-čku tri. samozrejme cechy nad nami mali viac bodov, cechy pod nami menej... :cool: . Maroš

Počty cechov si mi vypísal dodatočne, fajn aspoň si ma utvrdil, že som mal pravdu a dobre som teda tušil čo je vo veci. Účelové a Stručné som považoval to, že si vyplakával, že ako to, že pri 4.mieste bol postup a pri ostatných nie keď predsa tam ste skončili na lepšom mieste. Napísal si počty bodov a počty provincii, čo je absolútne irelevantné (a ja som to aj jasne napísal, !Pozor ja som nikde nespochybňoval umiestnenie! ešte raz si prečítaj môj pôvodný post.), ale to najdôležitejšie si vynechal a to:
- Počet cechov v danom kole
- Liga bojiska v danom kole (!POZOR! je rozdiel Cechová Liga a Liga Bojiska)

Tú fintu s ligou som ti už vysvetlil, ale spravím to ešte raz. Ak je môj cech na bojisku, ktoré má ligu vyššiu ako je liga môjho cechu (Inno na to upozorňovalo, že takéto niečo sa bude stávať) tak môj cech obdrží kompenzáciu v podobe:
- Ak Získame MMR tak ten zisk bude dvojnásobný
- Ak Stratíme MMR tak tá strata bude len polovičná
 

DeletedUser5138

Hosť
jedna vec je zaujimava alebo divna? zmatocna?...po skonceni CB to napise ci ostavame alebo postupujeme do inej ligy a po zacati dalsich CB moze byt stav uplne iny....tak bud nech to nepise, ze kam sa posuvame/neposuvame alebo nech je potom vysledok rovnaky na zaciatku dalsich CB podla tohto oznamu
 

DeletedUser7054

Hosť
My sme skončili na 6. mieste a prekvapujúco sme zostali v zlatej lige. Nahrali sme len niečo cez 18 000 bodov a zostala nám jedna provincia. Hrať sme začali až po týždni od začiatku bojov, len preto, aby sme nahrali nejaké body a získali úlomky a silu cechu. Pozerala som teraz rebríček cechov a z 36. miesta sme klesli na 69., čo je pre nás lepšie ako postup nahor, kde by sme mali ešte silnejších súperov. Tieto boje ukázali to, čo sme už dávno vedeli - že nemáme na to súperiť s nimi. Nestačí ani postaviť budovy, ktoré im sťažia získať provinciu, aj tak nám ju vezmú. V ďalších bojoch chceme hrať tak ako teraz, len aby sme niečo nahrali.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore