Diskusia Diskusia o nových verziách hry

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Ale ano môžem len stým že nezískam nič bez toho aby som niečo do toho dal. Takže to je blbosť je to spravené tak aby hráči do toho pumpobali peniaze. Lebo naši vývojári to tak proste chcú kód neoklames iba ľudí

Je na každom človeku, či sa rozhodne si niečo kúpiť alebo nie. Nikto tu nikoho nenúti si niečo kupovať. Kúpou diamantov alebo balíčkov, hráč okrem toho podporí aj túto hru, jej prevádzku, vývoj a ďalšie fungovanie.
Ak vývojárov podporiť nechceš (z akéhokoľvek dôvodu), to je úplne v poriadku, hru je možné hrať úplne zadarmo.

Dokončenie Vikingov (alebo aj Feudálneho Japonska) je možné aj bez minutia diamantov, sám som Vikingov niekoľkokrát dokončil bez minutia diamantov a som si istý, že mnoho z vás rovnako.
 

DeletedUser5138

Hosť
opacne by to nemohlo fungovat? predat diamanty a dostat zaplatene, zarobil by som si :D
 

Muche

Nový člen
Dnes sa mi vedľa mesta objavil Predajca starožitností (podľa výskumu prístupný od Ekonomiky Raného stredoveku).
Nepodarilo sa mi nájsť oznam o jeho pridaní v oznamoch o aktualizáciách.
 

DeletedUser6956

Hosť
Nedalo by sa pridat pri planoch (este nepostavenych) VB aky bude mat rozmer ? Nevidim to tam nech hladam ako hladam (cez mobil, v pc to tusim ukazuje). Bolo by fajn vediet kolko miesta budem potrebovat :)
Dakujem
 

RxRa

Člen
Aktualizáciou 1.165 mi vývojári urobili veľkú radosť:
  • Použitie tlačidla na rýchlu návštevu Hostinca priateľov vašich priateľov už viac nebude otvárať okno s hostincom. ...
  • Pridali sme možnosť zadať presné množstvo bodov výskumu ako príspevok pre Veľkolepé budovy. ...
Toto sú dve veci, ktoré som už dávno požadoval (ak ma pamäť neklame, aj na tomto fóre).

Len tak ďalej. Well done! :)
 

uhe83

Aktívny člen
pw7x64
.
Nedalo by sa pridat pri planoch (este nepostavenych) VB aky bude mat rozmer ? Nevidim to tam nech hladam ako hladam (cez mobil, v pc to tusim ukazuje). Bolo by fajn vediet kolko miesta budem potrebovat :)
Dakujem
Ahoj
Dá sa to pozrieť aj cez telefón..
Klikni na znak kladiva..stavba budov..na konci máš znak VB a tam keď kliknes na otáznik a vidíš všetko..
Skúsim nahrať obrázok
Aby si videlhttps://prnt.sc/pw7x64

pw7x64
 

DeletedUser6974

Hosť
Prenesie sa podpora hvezdarne na buduce cechove boje? (Mozno otazka pre ine vlakno) . Mozno hvezdaren zacne byt zaujimava aj pre mobilnych co nehraju cvc.

A planiky alebo ich serie by sa mohli v buducnosti dat ulozit do inventara a strelit starozitnikovi.

A je mrzute ze nevidim cas zberu na vb tal ako cez prehliadac. Skusim cez prehliadac na mobile a ozvem sa
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Prenesie sa podpora hvezdarne na buduce cechove boje? (Mozno otazka pre ine vlakno) . Mozno hvezdaren zacne byt zaujimava aj pre mobilnych co nehraju cvc.

Neprenesie. Hvezdáreň, resp. ten bonus rezervnej podpory je užitočný len CvC a nie pre Cechové boje, čo je úplne nová funkcia.

A planiky alebo ich serie by sa mohli v buducnosti dat ulozit do inventara a strelit starozitnikovi.
Už to hráči navrhli. Zatiaľ sa to neplánuje.

A je mrzute ze nevidim cas zberu na vb tal ako cez prehliadac. Skusim cez prehliadac na mobile a ozvem sa

Aktualizácia 1.165
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Toto sú dve veci, ktoré som už dávno požadoval (ak ma pamäť neklame, aj na tomto fóre).
Tiež ma to potešilo, aj keď sú to len drobné zmeny, ale rozhodne užitočné. Určite k tomu dopomohli aj návrhy z nášho fóra :)
 

DeletedUser5138

Hosť
- este by bolo dobre zvysit alebo uplne zrusit 100 bodovy limit na liste, nerozumiem naco to je dobre
- ak uz nechcu zrusit alebo zvysit 140 limit na priatelov, tak aspon zrusit 80 limit na pozvanych priatelov, ved je to uplne na hlavu, priam najkritickejsia vec, ktora stve uplne kazdeho
 

Danober

Aktívny člen
Ten 100 bodovy limit na liste uz asi nema opodstatnenie. Zreme to malo v minulosti kvoli tomu aby si ludia nenazbierali vela bodov na listu a nasledne ich mohli dat naraz na nejaku VB. V novej verzii uz mozeme pridat bodov na VB kolko si zadame a dame naraz.
Ak je iny dovod na to aby bol limit na 100 tak ma celkom zaujima :)
 

Danober

Aktívny člen
K novej verzii 1.165 mam otazky
V mobilnej verzii sa mi stale otvara hostinec pri navsteve, je to chyba?
Pri uzamknuti predmetov sa mi ponuka zamykanie aj na predmetoch ktore sa nedaju predat u predajcu. Ako su napriklad BV. Je to ziadany stav? Co sa stane ked ich uzamknem?
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Návrhy na zrušenie limitu bodov na lište a priateľov boli preposlané :)

K novej verzii 1.165 mam otazky
V mobilnej verzii sa mi stale otvara hostinec pri navsteve, je to chyba?
Pri uzamknuti predmetov sa mi ponuka zamykanie aj na predmetoch ktore sa nedaju predat u predajcu. Ako su napriklad BV. Je to ziadany stav? Co sa stane ked ich uzamknem?

Nie je to chyba, rýchla návšteva hostinca bola pridaná zatiaľ do prehliadačovej verzie. Do mobilnej bude pridaná neskôr.

Ak ich zamkneš, nebudú sa dať omylom vymazať. Slúži to teda nielen ako ochrana voči predaju omylom, ale aj ako dodatočná ochrana proti zmazaniu.
 

DeletedUser6974

Hosť
Do mobilnej verzie by sa do hornej listy napr vedla listy bodov dal vtesnat vysuvaci suflik s vylepseniami vb a armady co je len v radnici. V prehliadaci to je sprehladnene na pravom boku.
Mozno to rozdelit na 2 kategorie. V 2. By mohlo byt casom aj cas zberu odpocet alebo pocet pouziti...

A kludne by sa vsetky listy mohli viac schovavat a ev. volitelne zamknut odbalene aby sa dalo pracovat s mestom pri zbere a tak netreba sledovat stale kolko mam coho. Casom je zaujimava len lista s bodmi ev stastie. A vyskum alebo mapu ties neotvaram tak casto aby bola stale na ociach. Naopak cat cechu je stale on a tiez ine.

Vlastne preco nieje global na mobile stale?

Incidenty by sa mohli zazltnut cele ako to je pri evente so snezenim. Ten blikajuci obrys je graficky odflaknuty. A 1 incident na urovni krcmy priatelov za skalov sa zobrazuje pred stromom. Stacilo by presunut jeho poziciu kusok. Detail menej dolezity ale celkovy efekt to zlepsi.

A chat by potreboval potiahnut trosku. Dost casu tam travime a je zakladny. Napr. Trosku volitelnej struktury. Aspom zalozky. V nasom cechu mame 20 aktyvnych vlakien. S moznostou ticheho rezimu na rozne karty, aby nevyrusovalo nedolezite. Napr. Ked nesledujem vlaciky ci kolotoc sa tym stale musim ciastocne zapodievat....

A tiez som uvital update v okne vb pri zadavani bv. Mohla by tam byt este informacia o zostatku. Vidim ho len ked zadam viac a policko ma opravi. Ak mam viac bv. Casom a cvykom to bude hned zjavne ale ked treba rychlo zadat sa da pomylit lahsie. Som tak zavrel budovu a ma vyhodil priatel

A v okne obchodnika je v mibile vidiet kdo ponuka tovar len ked mozem menit. Zislo by sa to vediet ajked nemam rake mnozstvo aby som mohol oslovit dotycneho s ponukou. Ak to nieje v tabulke ako v pc tak aspon tak ako to je teraz len neaktivne okno.

A tiez by pomohol pokrocilejsi filter v okne obchodnika. Jedna sa o stovky az tisic ponuk v aktivnom cechu.
Blacklist nemyslim. Mame tam 1 co nuka stovky nevyhodnych ponuk cez 2 a viac doby a preto musim byt stale v pozore. Vdakabohu to aspom teraz ukaze s kym chcem vymienat. Aj taky selekt ze ozaj fer ponuky alebo len vyhodne by bolo uz moc.

Ale mozno tak rozsirit vyber cech, susedia a priatelia do mobilu. Eventualne konkretneho oznacit ak sa nevojde do tabulky ten stlpec.
Skorej ho tam dat len ako ikonu co po ukazani zobrazi nik
Alebo aspom moznost usporiadat poradie podla prispievatela.

Som aktivny hrac a prispievatel. Tych napadov je vela a viem ze to nieje lahke implementovat. Verim vsak ze som pozitivne inspiroval a ked si vezmete aspon nejaky napad budem rad. Je to stale hratelnejsia a navykovejsia hra. Drzim palce

Este v chate v hre by mohla byt moznost opravit chyby ako tu v svojom prispevku.
Ev moznost stiahnut obch. ponuku alebo vb ked je neaktualne. S tym ze by tam ostal odkaz ze stiahnute.
Tiez rozsirit moznost uprav prav vakien a zakladna administracia do mobilu. Mobil je stale rozsirenejsi, to isto viete lepsie ako ja. Ja to mam v ruke furt a to som sa pred pol rokom mobilu vyhybal uplne.

A lista s bodmi by sa mohla dat rozsirit za diamanty. Mensia ciastka docasne a vecsia najlepsie natrvalo.

Pri volbe inych svetov by ste mohli pridat cas poslednej navstevy.

Historia u obchodnika aspom 24h aby som zvedel co som prepasol

Tu sa to vsetko zlucilo asi adminom do 1 prispevku. Umyselne som to rozdeloval tak len verim ze ku kazdej idei sa bude oristupovat individualne. Samostatna odpoved nieje tak nevyhnutna... Diky
 

GamerMiki30

Aktívny člen

DeletedUser6974

Hosť
Pridat motnost po vyhratej susedskej bitke neist do mesta. Ja nikdy neplienim. Len ked je to v ulohe
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
V apke sa zverejní len pár bodov, ale všetky zmeny si môžete pozrieť tuto: Aktualizácie hry
To je v poriadku, ak to majú niekde skôr, my medzi sebou nesúťažíme. A ak ste si všimli, info tu máte tak 1-2 dni pred aktualizáciou, niekedy aj skôr, záleží to od toho, ako mi vyjde čas. Každopádne, nič zatiaľ z mojej strany nebolo zverejnené neskoro.

Čo sa týka nápadov od teba Aristonikik, potešilo ma ich množstvo a ďakujem za ne, niektoré som už preposlal ďalej. Pre nápady však odporúčam kvôli prehľadu využiť sekciu na fóre s nápadmi, ktorú tu sú pre všetky vaše nápady a návrhy a nie túto tému s diskusiou o aktualizáciách hry, to sa tu môže stratiť.
Návrhy a nápady
Najlepšie je pre každý nápad si založiť zvlášť tému.
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
To je dobrý postreh. Momentálne ešte môžeš písať návrhy aj tam, aj odtiaľ ich preposielam, neskôr však túto tému zatvorím.

Mám v pláne trochu prerobiť nápady, aby to bolo pre vás o trošku prehľadnejšie (aj pre mňa), lebo je to ešte také divoké (napr. v iných krajinách sú ankety, kde sa musí vyjadriť a byť za určitý počet hráčov, aby nápad bol vôbec preposlaný ďalej - ja som ich zatiaľ preposielal všetky) a vidím aj z niektorých príspevkov, že asi je tu trochu nepochopenie, ako to s nimi funguje. Proste dať tomu určitú formu.
 
Hore