Diskusia Diskusia o nových verziách hry

salty

Člen
Bolo by možné v rámci aktualizácie zmeniť preklad v mapách pre "Vyjednávať"? Bolo by super, keby to bolo "Kúpiť sektor" alebo niečo podobné. Ak tam je vyjednávať, tak niektorých ľudí to môže zmiasť, že napríklad Vesmírny transportér bude na túto aktivitu tiež platiť, ale neplatí, pretože "Vyjednávať" za sektor neznamená úplne vyjednávanie.
 

Muche

Nový člen
(Prehliadačová verzia) Ak sú v kultúrnej usadlosti v menu stavba nové budovy (t.j. majú výkričník a ikonka menu pomaly bliká), po návrate do hlavného mesta ikonka bude ďalej blikať, aj keď v hlavnom meste nové budovy nie sú.
Dokonca, ak sa v kultúrnej usadlosti otvorí menu stavba, aby ikonka prestala blikať, ale nových budov sa nedotýkam, aby ich výkričník nezmizol, po návrate do hlavného mesta ikonka začne blikať.
Ak sa dobre pamätám, v predchádzajúcej verzii 1.223 blikanie ikonky menu stavbu sa správalo správne.
 

GamerMiki30

Aktívny člen
Menšiu gramatickú chybu som našiel v oznámení v tomto bode.

Ikonky tovarových budov na alabaster a mramov boli vymenené. Opäť sa už zobrazujú správne.

Mal by tam byť mramor, nuž všetci vieme o čo sa jedná. Je to len taká kozmetická chyba.
 

Rhando

Aktívny člen
Musím dnes pochváliť Innogames, konečne sme sa dočkali nových funkcii aj na live serveroch. Za mňa osobne super vec, ktorá mi denne ušetrí 10-15 minút nudného klikania do zblbnutia.

1653907494830.png
 

salty

Člen
Ako dlho majú v pláne zase AB testovať funkcionalitu "pomôcť všetkým"? Prečo takúto vec proste nezapnú na všetkých? :D
 

Rhando

Aktívny člen
Mal by som pár postrehov / návrhov k novinkám, ktoré sa pridali do hry v pondelok.

Susedskí pomocníci ( Hromadné motivácie ) - Navrhoval by som, aby bol umožnený výber z dvoch možnosti ako "zaplatiť" za používanie tohto vylepšenia - Sledovanie reklamy / Zaplatiť 10 diamantov. Chápem, že Innogames sa nebude veľmi hnať do toho, aby umožnilo hráčom platiť za túto featurku vo forme diamantov ( vzhľadom na to, ako ľahko sa v dnešnej dobe dajú získať bežným hraním ), ale myslím si, že by to aspoň trochu mohlo upokojiť hráčov ktorých vytočilo práve zavedenie reklám do hry.

Bonusové Incidenty ( Odmenové truhlice za sledovanie reklám ) - Tieto by som zrušil ako incidenty, a presunul ich do Hostinca priateľov, do novej záložky "Posilnenie hostinca", tam nechať posilnenia tak ako sú aktuálne, len tam pod ne pridať tieto 4 truhlice s možnosťou pozretia reklám, tak aby to neudieralo hráčom ktorý o ne nemajú záujem každý deň do očí ( aj keď to vytvorenie "prémiových incidentov" je úmyselný marketingový ťah zo strany Innogames ). Plus dôrazne odporúčam vývojárom prehodnotiť obsah týchto prémiových truhlíc, človek by očakával, že za sledovanie jednej reklamy dostane niečo viac extra, ale aktuálne odmeny sú čistý prepadák ( ja mám verziu bez reklám, keby som ale mal sledovať reklamy, tak na tieto incidenty vôbec nekliknem práve kvôli tej mizernej odmene čo z nich padá ).​

A jeden menší komentár k Hostincu priateľov.

Už roky sa hráči naprieč servermi dožadujú od Innogames nejakého updatu / vylepšenia / pokračovania Hostinca priateľov. Ten totiž od svojho zavedenia 23.11.2016 a následných jedných úprav 8.12.2016 neprešiel žiadnou inou zmenou, pričom za tie roky už zostarol a malé oživenie je skutočne nutné. Inno sa tvári, že spätnú väzbu od hráčov pozorne číta, no to, čo sa aktuálne postváralo s hostincom priateľov ukazuje viac na mizerný prístup k názorom hráčov, ako k ich pozornému naslúchaniu. Inno sa proste rozhodlo celú problematiku vyriešiť po svojom a hlavne si pomôcť s úplnou novinkou ktorú sa rozhodli zaviesť do hry v podobe zavedenia reklám ako možnosti odomykania si "prémiového" obsahu hry ( naschvál dávam do úvodzoviek, pretože zatiaľ všetka snaha Innogames o vytvorenie prémiových funkcii / balíčkov dopadlo katastrofálne, len dve veci stoja ako tak za to ( čo je ale veľká hanba, pretože to malo byť pridané do hry automaticky ako sa hra vyvíjala ) - Zvýšenie počtu BV na lište a novinka Hromadné motivácie ), pričom ale absolútne nevyriešili ani nepomohli Hostincu, ktorý aj naďalej ostáva z veľkej časti nezaujímavý a do značnej miery zbytočný.​
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Vďaka za návrhy Rhando, vždy si ich od teba rád prečítam, ako aj tvoje hodnotenia eventov, či herných funkcií. Aj InnoGames si vašu spätnú väzbu číta, ja môžem len za seba vám napísať, že prostredníctvom pravidelných reportov preposielam v podstate skoro všetko, čo nám napíšete (návrhy a akúkoľvek spätnú väzbu, tj. aj negatívnu) a vždy si to tam prečíta minimálne jeden človek. Neovplyvním však to, čo sa deje už potom.

Hostincu by sa jednoznačne zišlo veľké prepracovanie a doplnenie funkcií - toto však (ako vlastne všetko) zostáva opäť len na tvorcoch hry, kedy a ako sa to rozhodnú spraviť.

Ako dlho majú v pláne zase AB testovať funkcionalitu "pomôcť všetkým"? Prečo takúto vec proste nezapnú na všetkých? :D

Dôvody takých testov sú uvedené tu: Prečo robíme A/B testy vo Forge

Hlavný dôvod bude najskôr tento: Navyše, uvoľnenie novej funkcie pre menšiu skupinu používateľov nám umožňuje efektívnejšie monitorovať spätnú väzbu a predchádzať potenciálnemu výlevu frustrácie, ku ktorému by mohlo dôjsť, ak by sme funkcie okamžite sprístupnili celej hernej populácii.
 

salty

Člen
Vďaka za návrhy Rhando, vždy si ich od teba rád prečítam, ako aj tvoje hodnotenia eventov, či herných funkcií. Aj InnoGames si vašu spätnú väzbu číta, ja môžem len za seba vám napísať, že prostredníctvom pravidelných reportov preposielam v podstate skoro všetko, čo nám napíšete (návrhy a akúkoľvek spätnú väzbu, tj. aj negatívnu) a vždy si to tam prečíta minimálne jeden človek. Neovplyvním však to, čo sa deje už potom.

Hostincu by sa jednoznačne zišlo veľké prepracovanie a doplnenie funkcií - toto však (ako vlastne všetko) zostáva opäť len na tvorcoch hry, kedy a ako sa to rozhodnú spraviť.



Dôvody takých testov sú uvedené tu: Prečo robíme A/B testy vo Forge

Hlavný dôvod bude najskôr tento: Navyše, uvoľnenie novej funkcie pre menšiu skupinu používateľov nám umožňuje efektívnejšie monitorovať spätnú väzbu a predchádzať potenciálnemu výlevu frustrácie, ku ktorému by mohlo dôjsť, ak by sme funkcie okamžite sprístupnili celej hernej populácii.
Výlev frustrácie môžem podať ako kontrolná skupina, že to nemám prístupné. Myslím si osobne, že takáto vec nepotrebovala AB test, pretože to nijako neovplyvní chod hry, nič to nezmenilo, len pridalo. A myslím si, že veľmi veľa hráčov čaká na túto funkcionalitku. Viac pochopím AB test, čo zmenil denné úlohy. Nechcel som nijako útočiť ani nič, len som nešťastný, že sa pri posledných AB testoch zaujímavých vecí nachádzam stále v kontrolnej skupine. :) Hádam to čoskoro otestujú a pustia ja na nás smrteľníkov.
 

Blau

Community Manager
Člen tímu
Community Management
Výlev frustrácie môžem podať ako kontrolná skupina, že to nemám prístupné. Myslím si osobne, že takáto vec nepotrebovala AB test, pretože to nijako neovplyvní chod hry, nič to nezmenilo, len pridalo. A myslím si, že veľmi veľa hráčov čaká na túto funkcionalitku. Viac pochopím AB test, čo zmenil denné úlohy. Nechcel som nijako útočiť ani nič, len som nešťastný, že sa pri posledných AB testoch zaujímavých vecí nachádzam stále v kontrolnej skupine. :) Hádam to čoskoro otestujú a pustia ja na nás smrteľníkov.
Ja ti rozumiem, rovnako by som bol z toho sklamaný, kebyže nemám prístupnú nejakú funkciu, ktorú niekto iný má. Podľa mňa by na takéto veci mal slúžiť beta server a tam by sa mali vychytať chyby. Jedna taká je napríklad to, že pri hromadnej motivácii sa to niekedy nezapočíta správne do úlohy.
 

Slovien Venet

Aktívny člen
Zdravím všetkých.
Keď hrám FOE na pc tak zobrazí aktivitu hráčov vo forme od do čiže viac ako dva dni menej ako sedem toto uvádzam ako príklad. Uvítam niečo podobné aj pre mobilnú verziu aby som si takýmto spôsobom neodstránil hráčov, ktorí ešte hrajú . Mimochodom dá sa niečo urobiť s hráčmi , ktorí dlhodobo nehrajú? Osobne by som bol za to aby sa im preposlal mail na ktorý by museli do 14 dni odpovedať. Ak by sa tak nestalo Innogames by pristúpila k ukončeniu účtov pre hru FOE.
 

ajja

Člen
Zdravím všetkých.
Keď hrám FOE na pc tak zobrazí aktivitu hráčov vo forme od do čiže viac ako dva dni menej ako sedem toto uvádzam ako príklad. Uvítam niečo podobné aj pre mobilnú verziu aby som si takýmto spôsobom neodstránil hráčov, ktorí ešte hrajú . Mimochodom dá sa niečo urobiť s hráčmi , ktorí dlhodobo nehrajú? Osobne by som bol za to aby sa im preposlal mail na ktorý by museli do 14 dni odpovedať. Ak by sa tak nestalo Innogames by pristúpila k ukončeniu účtov pre hru FOE.
To snáď nie. Zmazal by si aspoň polovicu účtov a latentní hráči by boli zhrození po svojom návrate. Je viac spôsobov, ako skontrolovať aktivitu svojho priateľa. Keď mu klikneš na pomoc, tak dostaneš odmenu a nik ťa nenúti to robiť. Pomohlo by filtrovanie na PC, ako je na mobiloch. Hodila by sa do hry aj štatistika hráčov za posledné 4 týždne, aspoň priateľov. Koľko motivácií, návštev krčmy vykonali za posledné obdobie, prípadne útoky na mesto... počet nahraných bodov a útokov za to obdobie. Mohlo by to vyskočiť aj uvedením cechu v tooltipe ak na ikonu hráča nabehnem myšou.
 

Slovien Venet

Aktívny člen
To snáď nie. Zmazal by si aspoň polovicu účtov a latentní hráči by boli zhrození po svojom návrate. Je viac spôsobov, ako skontrolovať aktivitu svojho priateľa. Keď mu klikneš na pomoc, tak dostaneš odmenu a nik ťa nenúti to robiť. Pomohlo by filtrovanie na PC, ako je na mobiloch. Hodila by sa do hry aj štatistika hráčov za posledné 4 týždne, aspoň priateľov. Koľko motivácií, návštev krčmy vykonali za posledné obdobie, prípadne útoky na mesto... počet nahraných bodov a útokov za to obdobie. Mohlo by to vyskočiť aj uvedením cechu v tooltipe ak na ikonu hráča nabehnem myšou.
Matematika nepustí ! Štrnásť dni je dosť na to aby dali o sebe vedieť . Pochopiť sa dá všetko ak dajú vedieť . Ostáva len možnosť funkcie výberu hranie, neaktivita na určité obdobie , dočasne pozastavenie hry a odstrániť účet z dlhodobej neaktivity.
 

ajja

Člen
Matematika nepustí ! Štrnásť dni je dosť na to aby dali o sebe vedieť . Pochopiť sa dá všetko ak dajú vedieť . Ostáva len možnosť funkcie výberu hranie, neaktivita na určité obdobie , dočasne pozastavenie hry a odstrániť účet z dlhodobej neaktivity.
Pochop, že hráči sú peniaze a bez nich nebude ani hra, ani ... Nik ti nebude čistiť tvoj účet, rob si s nim čo chceš a ľudí nechaj na pokoji.
Každý sa slobodne rozhodne kedy skončí a zmaže účet....
 

Slovien Venet

Aktívny člen
Pochop, že hráči sú peniaze a bez nich nebude ani hra, ani ... Nik ti nebude čistiť tvoj účet, rob si s nim čo chceš a ľudí nechaj na pokoji.
Každý sa slobodne rozhodne kedy skončí a zmaže účet....
Ak má Innogames nechať to, tak OK. Skôr či neskôr bude musieť s tým robiť poriadok či určité úpravy alebo zmeny. Mne sa jedná len o spätnú väzbu a nie o vyhazov! Jediné na čom mi záleží aby začínajúci hráči vytrvali a keď nie tak nech dajú vedieť a toto nie je dostatočne ošetrené zo strany Innogames
 

ajja

Člen
Tiež by sa mi páčil filter v udalostiach na PC prehliadači (na mobile sa dá niečo filtrovať). Možnosť filtrovať typ udalosti, ale aj skupiny hráčov, dokonca aj filtrovať podľa mena hráča, vidieť tak jeho aktivitu za posledné obdobie. No a nech je to súčasťou aplikácie.
 

Rhando

Aktívny člen
Keď hrám FOE na pc tak zobrazí aktivitu hráčov vo forme od do čiže viac ako dva dni menej ako sedem toto uvádzam ako príklad. Uvítam niečo podobné aj pre mobilnú verziu aby som si takýmto spôsobom neodstránil hráčov, ktorí ešte hrajú .
Neviem, ale na mobile je uvedená aktivita priateľov úplne rovnako, ako na PC, prikladám aj screenshoty z hry:

Mobil.jpgPC.png

Mimochodom dá sa niečo urobiť s hráčmi , ktorí dlhodobo nehrajú? Osobne by som bol za to aby sa im preposlal mail na ktorý by museli do 14 dni odpovedať. Ak by sa tak nestalo Innogames by pristúpila k ukončeniu účtov pre hru FOE.
S týmto už ale pravidlá hry počítajú, pravda nie tak málo dní ako navrhuješ ty, ale už je to v pravidlách, konkrétne:
"Herné účty môžu byť vymazané po 30 dňoch neaktivity. Diamanty, ktoré boli zakúpené zostanú na hlavnom účte a nebudú odstránené, ak teda nebude vyžiadané kompletné odstránenie účtu z datábaz."
Dodal by som len, že nájdu sa aj výnimky, konkrétne je to moje mesto na Cirgarde - Začal som ešte v roku 2013, potom behom roku 2014 som hru prestal hrať a viac ako 3 roky som sa do hry neprihlásil. A predsa, keď som sa v máji 2017 prihlásil zase do hry, nie len že účet ešte fungoval, existovalo dokonca aj mesto, ktoré malo byť podľa pravidiel už dávno vymazané.
 

Muche

Nový člen
Tiež by sa mi páčil filter v udalostiach na PC prehliadači (na mobile sa dá niečo filtrovať). Možnosť filtrovať typ udalosti, ale aj skupiny hráčov, dokonca aj filtrovať podľa mena hráča, vidieť tak jeho aktivitu za posledné obdobie. No a nech je to súčasťou aplikácie.
V PC prehliadači sa udalosti dajú filtrovať, filtre treba najprv zapnúť (cez ikonku vľavo hore):
hu-filtre.jpg
 

Slovien Venet

Aktívny člen
Zopár tipov k vylepšeniu hry
1. Získané body výskumu s možnosťou voľby uložiť do invertára alebo použiť
2. Pridať funkciu rekonštrukcie v kultúrnych usadlostiach za podmienok odomknutia aztéckej a dosiahnutie prvej úrovne všetkých usadlosti s umiestnením odmeny v meste
3. Do Hostinca priateľov pridať štatistické údaje o hráčovi aktivita/neaktivita , počet dni hrania a zmena avatara na čiernobiely po 30 tich dňoch neaktivity.
4. Posúvam nápad hráča ajja pridať nastavenie zoradenia hráčov a priateľov výberom voľby podľa poradia alebo podľa aktuálne hranej doby a
priradenie hráčom/ovi emotikon ( smajlík a podobne)

K vylepšeniu fóra:
1. Návrhy k ďalšej aktualizácií a Diskusia o nových verziach hry nech sú začlenené pod zložkou Návrhy a nápady aby nedochádzalo k duplicite dát alebo to rozlíšiť čiže malé vylepšenia = aktualizácia, ostrá zmena = nová verzia hry
 
Naposledy upravené :

salty

Člen
Neviem, či sa to tu riešilo a či to tak má byť, alebo len ja niečo zle robím, ale vždy, keď na PC idem do hostinca, tak sa mi aktivuje to nové posilnenie. Nie je to bug? Na mobile otvorím hostinec a mám možnosť to dodatočne aktivovať. Na PC sa mi to vždy aktivuje. Díky.
 
Hore